אודות

שתיל הוא ארגון המספק שירותי תמיכה וייעוץ לקידום שינוי חברתי בישראל. שתיל נוסד בשנת 1982, על ידי הקרן החדשה לישראל, ומיום היווסדו פועל בחזית החברה האזרחית לקדם ערכי שוויון, דמוקרטיה, וצדק חברתי בישראל למעלה משלושה עשורים. משימתנו המרכזית היא לחזק את אלו הפועלים למען חברה צודקת ומשותפת לכל אוכלוסיותיה, המושתת על שוויון בין כל אזרחי ותושבי ישראל. אנו שואפים לחברה שדוגלת בעקרונות של צדק חברתי, כלכלי וסביבתי, ושפועלת כדי להשיגם; חברה שמקדם זכויות אדם ואזרח, מכבדת הבדלים תרבותיים ודתיים ומכירה בחשיבות קיומה של חברה משותפת.

שאלות ותשובות

תחום תוכניות

תחום תכניות בשתיל מרכז את הפעילות הפרו-אקטיבית של שתיל, לצד תחומי היעוץ. התחום מוביל את עבודת התוכן לקידום צדק חברתי ודמוקרטיה, תוך ריכוז מוקדי עבודה בדיור ותכנון, פלורליזם דתי, תעסוקה, השתתפות דמוקרטית, בריאות ומאבק בגזענות. המוטו של התחום הוא הפתגם האפריקאי:'רוצה להגיע מהר? לך לבד. רוצה להגיע רחוק? לך ביחד'. עובדות\י התחום הם מארגנות ומארגנים לשינוי חברתי המתמחים בחיבור קבוצות וקואליציות, חיבור לשטח וקידום פעולה משותפת לשינוי מדיניות ומציאות.

המרכז לשינוי מדיניות

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל פועל על מנת לקדם, לסייע ולהוביל מהלכים לשינוי חברתי ולשינוי מדיניות בקרב הממסד ובחברה הישראלית.

הקמת המרכז לשינוי מדיניות משקפת את המשמעות הרבה והמרכזיות ששתיל מייחס למשימתו כשותף, יוזם ומוביל מהלכים ציבוריים ואזרחיים לשינוי המדיניות החברתית במדינת ישראל.

צוות המרכז מסייע לארגונים הן ע"י בניית יכולותיהם המקצועיות בתחום הלובינג והתקשורת והעצמת קולם, והן ע"י זיהוי ואבחון מגמות ומהלכים משמעותיים בפוליטיקה, בתקשורת ובשיח הציבורי, ומיקוד באתגרים המרכזים שיעמדו בפני החברה הישראלית בשנים הקרובות. 

המהלכים והפעולות המגוונות בתחום שינוי המדיניות שהוביל שתיל בשלושים שנותיו, הביאו להישגים לא מעטים בזירה הפרלמנטרית, במשרדי ממשלה, ובהשפעה על סדר היום הציבורי. שתיל, בעיקר באמצעות עבודת הארגונים לשינוי חברתי, מאתגר את המדיניות הממשלתית הקיימת על מנת להביא לחברה שיווניות וצודקת יותר.

תחומי הפעולה בהם פועל המרכז הדינאמיות בהם, והיותם גלויים וחשופים ברובם אל הציבור ובפני מקבלי ההחלטות, מחייבים תגובתיות מהירה, חדשנות ויצירתיות מתמשכת.

המרכז פועל במטרה ליצור מעורבות והשפעה מקיפה על שינוי המדיניות החברתית הנהוגה בישראל בנושאי החברה והכלכלה; זכויות אדם; איכות סביבה; דו קיום ושלום; פלורליזם יהודי; קליטת עלייה ועוד.

לקריאה מורחבת על שירותי המרכז לשינוי מדיניות

בניית יכולת

להוביל שינוי חברתי זו עבודה קשה. יש צורך להגדיר  מטרות, לבנות אסטרטגיה, לאסוף אנשים, לבנות כוח משותף, לטפל בקונפליקטים, לגייס כסף ועוד כסף... ואז לפעול בכיוון הנכון, עם הכלים הנכונים ולהביא לשינוי המיוחל.

ייעוץ מאפשר לך לא להיות לבד. לחשוב עם איש או אשת מקצוע, להתלבט, לתכנן יחד ולהתמודד יחד עם מכשולים העומדים בדרך. צוות היועצים/ות הרב תרבותי של שתיל כולל  א/נשי מקצוע  מומחים בתחומם/ן ויכולים לסייע לך להוביל את השינוי עליו אתה או את חולמים. כל זאת במקצוענות, בגישה רב תרבותית, תוך תכנון הדרך וחשיפה לכלים חדשניים שיקלו עלייך את העבודה. הייעוץ שתקבל/י בשתיל הוא משולב וכולל לעיתים יותר מיועץ/ת אחד/ד, תוך חשיבה משותפת על הדרך, השותפים, וקצב ההתקדמות.

שירותי הייעוץ של שתיל ניתנים לארגונים התארגנויות ופעילים בתשלום מלא, חלקי או ללא תשלום בהתאם לסוג היעוץ וזמינות היועצים/ות. 

קרדיט צילום

קרדיט צילום לצלם נעם ריבקין לתמונות של רונית הד, קרלוס שטיגליץ, עידית מנשה, פתחי מרשוד, סולטאן אבו עבייד ויסמין רובין קופר.

רונית הד

מנכ"ל שתיל משנת 2010 RonitH@shatil.nif.org.il

בארגון מאז 2001. ריכזה בעבר את פרויקט הפלורליזם הדתי ופרויקט צדק חברתי-כלכלי. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה חברתית עם התמקדות בפתרון סכסוכים, משא ומתן ולימודי מנהיגות.
קרלוס שטיגליץ

סמנכ"ל שתיל Carlos@shatil.nif.org.il

אילנה סילבר
אילנה סילבר

סמנכ"ל שתיל, מנהלת מחלקת פיתוח וגיוס משאבים ElanaS@Shatil.nif.org.il

אחראית על פיתוח משאבים ועובדת בצמוד לצוות פיתוח משאבים בקרן החדשה לישראל.
פתחי מרשוד

מנהל שתיל סניף חיפה ויועץ אירגוני. בשתיל מאז 1992 Fathi@shatil.nif.org.il

מנהל את סניף שתיל בחיפה והצפון מאז 99'. לפתחי תואר ראשון במדה"מ וסוציולוגיה מאוניברסיטת חיפה, תואר שני בחינות מהאוניברסיטה העברית ותואר שני מהארוורד במינהל ציבורי.
סולטן אבו עובייד

מנהל סניף באר שבע Sultan@shatil.nif.org.il

עידית מנשה

מנהלת המרכז לשינוי מדיניות IditM@shatil.nif.org.il

יועצת לובי לארגונים ומקדמת דמוקרטיה ושקיפות. בעלת תואר שני במדיניות ציבורית אבל שש שנות עבודה בכנסת שוות יותר
יסמין רובין קופר

מנהלת תחום בניית יכולת YasminR@shatil.nif.org.il

יועצת ארגונית ומנחת קבוצות