#מה_עבד_שם

מה צריך לעשות כדי למנוע הדרדרות של הדמוקרטיה הליברלית?

הדס אהרון כותבת בכתב העת תלם, על הדימיון בין מה שקורה בישראל ובין מה שקרה בפולין ובהונגריה, ומציעה דרכים שונות לפעול כדי להתנגד לתהליכים.

לקריאת המאמר בתלם

השוואות בין הידרדרות הדמוקרטיה הליברלית בישראל לבין תהליכים דומים בהונגריה ובפולין

עקרונות למאבק אזרחי מוצלח

פרופ' דורון שולצינר, חוקר תנועות מחאה ודמוקרטיזציה מדגים בקצרה את העקרונות למאבק אזרחי מוצלח דרך מאבק היסטורי בארה"ב. לאחר מכן מסכם לקחים ממאבקים מוצלחים לעצירת נסיגה דמוקרטית, ולבסוף ממפה אסטרטגיות פעולה מרכזיות של החברה האזרחית.

לינק לפוסט המלא בבלוג

הספייס המשפטי – בין הונגריה לישראל

מה קרה בהונגריה, מה היו שלבי ההפיכה המשטרית, מה הם קווי הדמיון לישראל, ומה אפשר ללמוד ממקרה הונגריה כדי לבלום את התהליך כאן? (לאחד כוחות ולפעול מהר!)

 

שיחה עם ד"ר תמר הוסטובסקי ברנדס, מומחית למשפט חוקתי ובינלאומי, בהנחיית אור-לי ברלב.
שיחה בת חצי שעה בלבד. גרסת יוטיובגרסת ספוטיפיי.
הספייס המשפטי - בין הונגריה לישראל

אקטיביזם ומחאה בעולם הדיגיטלי

סרטון של 4 דקות, המציג בצורה טובה ומאוד יישומית את המלצות הדוח על אקטיביזם ומחאה בעולם הדיגיטלי – הזדמנויות, אתגרים, כלים ודרכי פעולה

את הדו"ח המלא מורידות מכאן

מחאת החקלאים בהודו: איך מיעוט פרלמנטרי הצליח לשנות חקיקה?

מחאת החקלאים בהודו לא פרצה מיד. מי שהגיבו ראשונות באופן אפקטיבי היו המדינות בפדרציה ההודית המתנגדות לשלטון הימין. המדינות חוקקו בזריזות חוקים הסותרים את החקיקה הפדרלית, ופנו לבית המשפט העליון בניו דלהי, בטענה שהחקיקה הפרה את האיזונים החוקתיים בין השלטון המרכזי לבין השלטון המקומי.
לינק לפוסט המלא בבלוג Shift

"מה שקורה אצלכם מתוכנן מראש, התסריט כבר כתוב. יש לי עצה אחת — תהיו זהירים" (הארץ)

מה ניתן לעשות ע"פ ההיסטוריונית ההונגריה אנדראה פטו כדי להתנגד להפיכת ישראל לדמוקרטיה לא ליברלית. מתוך ראיון עם אילת שני, הארץ.

לינק לכתבה