20/11/2014

ביום שני (19.11.2014) ציינו בכנסת את היום למאבק בעוני. פעילות היום היא פרי עבודה של ארגונים החברים בפורום למאבק בעוני בריכוז שתיל ורבנים לזכויות אדם.

כ-170 איש הגיעו לכנסת כדי להשתתף בוועדות ובכנס שהתקיימו לציון יום זה. במסגרת היום התקיימו במקביל שישה דיונים בוועדות שונות ולאחר הוועדות התקיימו שלוש פעילויות במקביל:
1. עבודת לובי מסדרונות של פעילים, סטודנטים ואנשים החיים בעוני, שעמלו לגייס את חברי הכנסת למאבק ולדרוש מהם לתקצב לפחות את חלק מהמלצות ועדת אלאלוף כבר בתקציב הנוכחי.
2. מפגש של פעילים, עו"סים, סטודנטים וכמובן אנשים החיים בעוני במטרה לשתף ולחשוב כיצד ניתן למנף את העשייה.
3. מפגש מצומצם ביותר של כ-10 איש עם שר הרווחה (שנמשך יותר משעה ורבע) - אנשים החיים בעוני מהקבוצות- ב"ש, שדרות, חיפה וחדרה- מצ"ב.
 
בשעה 14:00 התקיים הכנס המרכזי בהובלת חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה - ח"כ אורלי לוי אבוקסיס, ח"כ חיים כץ וח"כ אילן גילאון.
את הכנס הנחו במשותף פרופ' מיכל קרומר נבו ופרופ' יונה רוזנפלד.
 
האולם היה מלא בא/נשים עד לאפס מקום שבאו להשמיע את קולם במאבק בעוני ולעודד את חברי הכנסת המובילים את המאבק בעבודתם.
 
   
   
 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

רשת ב' בשיתוף פעולה עם הפורום למאבק בעוני הקדיש את עיקר התוכנית הכלכלית היום (17.11.2014) ליום הבינלאומי למאבק בעוני, במסגרת התוכנית התקיים דיון בהשתתפות ח"כ אילן גילאון, פרופ' שלמה מור יוסף, מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, ד"ר עירית קינן (חברה בפורום למאבק בעוני).

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

לקראת היום הבינלאומי למאבק בעוני שיתקיים בכנסת, פרי עבודה של הפורום למאבק בעוני בליווי שתיל, מפורסמות באתר YNET עדויות אישיות של אנשים שמתמודדים עם עוני. עדויות אלה יוצגו ביום רביעי (19.11) בכנסת במסגרת היום הבינלאומי למאבק בעוני בכנסת.   

 

 

בימים שבהם סדר היום הוא ביטחוני ודוחק שוב לשוליים את סדר היום החברתי שלא פחות חשוב, חשוב מאוד להיכנס למאמר, להגיב, לעשות לייק ולשתף בעמוד הפייסבוק שלכם. חשוב שיהיו כמה שיותר שיתופים ותגובות על מנת לאזן תגובות שכנגד.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

בשבועות הקרובים עומדת הממשלה לאשר סופית את תקציב המדינה לשנה הקרובה. בתקציב הזה אין בשורה עבור למעלה מ-1,755,000 האנשים החיים בעוני בישראל, ונראה שהממשלה תמשיך להזניח את ההתמודדות עם העוני בישראל. אנחנו חייבים את עזרתכם - בואו ביום המאבק בעוני לכנסת.

 
ביום רביעי, 19.11.14, תציין הכנסת את יום המאבק בעוני, בהובלת חברי הכנסת אילן גילאון, אורלי לוי-אבקסיס וחיים כץ, בשיתוף הפורום למאבק בעוני. השנה יעסוק יום המאבק בעוני ביישום המלצות הוועדה למלחמה בעוני (ועדת אלאלוף) כבר בתקציב 2015.
 
במסגרת היום יתקיימו דיונים בנושא יישום ההמלצות הנבחרות מתוך דוח אלאלוף בוועדות הכנסת השונות, פעולות אקטיביסטיות בכנסת ושיאו בכנס המרכזי שיעסוק בשאלה כיצד מביאים את ממשלת ישראל ליישם את המלצות הוועדה כבר בתקציב 2015.
 
ממשלת ישראל מוכרחה להבין כי העוני הוא האיום הקיומי על החברה בישראל, ולהקצות את המשאבים הנדרשים על מנת ליישם את המלצות הוועדה שהיא עצמה מינתה.
 
 
לא נסתפק בסיסמאות ובהצהרות ריקות מתוכן - הקמתם ועדה? עכשיו הזמן ליישם את ההמלצות!
 
מספר המקומות מוגבל - להרשמה לכנס הקליקו כאן
 
 
 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

הפורום למאבק בעוני קורא ליישם את ההמלצות שלהלן, כבר בתקציב 2015, ולקבוע עכשיו את המשך היישום המדורג של ההמלצות הנוספות, בבסיס התקציב לשנים הבאות. יישום מיידי ההמלצות המובאות כאן, לצד התחייבות תקציבית לצעדים נוספים בשנים הקרובות, הם התנאים המינימאליים למימוש מטרת הוועדה למלחמה בעוני - צמצום מספר האנשים החיים בעוני בישראל ב- 50% תוך עשר שנים.

 

לחוברת המלאה של ההמלצות החשובות ביותר ומידת השפעתן על צמצום העוני הקליקו כאן

 

 

הוועדה למלחמה בעוני בישראל (ועדת אלאלוף) פרסמה את מסקנותיה הראשוניות ביוני 2014. בין היתר, כללה הוועדה המלצות לשינוי מדיניות לטובת הקצאה שוויונית יותר של משאבי המדינה, שבכוחן לסייע במאבק לצמצום העוני. הוועדה קבעה כי יש להפחית את שיעור העוני בישראל לממוצע ה-OECD בתוך 11 שנים, וכי שלב ראשון של יישום ההמלצות צריך להתחיל כבר בתקציב 2015. לצערנו, מלחמת "צוק איתן" גבתה מכולנו מחיר כבד. את מחיר המלחמה תבקש הממשלה להשית על הציבור כולו, דרך התקציב הקרוב. זוהי דרישה אשר יש להתנגד אליה – אין לממן את הוצאות המלחמה דרך החלשת החברה. לאור המצב יש להמשיך לפעול לחיזוק החוסן החברתי כלכלי של אזרחי המדינה. מסמך זה מציג את המלצות ועדת אלאלוף, אשר הפורום למאבק בעוני ממליץ ליישם כבר בתקציב 2015. ההמלצות אלו הן החשובות ביותר ומידת השפעתן על צמצום העוני היא הרבה ביותר. הפורום למאבק בעוני קורא ליישם את ההמלצות שלהלן כבר בתקציב 2015, ולקבוע עכשיו את המשך היישום המדורג של ההמלצות הנוספות, בבסיס התקציב לשנים הבאות.
 
יישום מיידי ההמלצות המובאות כאן, לצד התחייבות תקציבית לצעדים נוספים בשנים הקרובות, הם התנאים המינימאליים למימוש מטרת הוועדה למלחמה בעוני - צמצום מספר האנשים החיים בעוני בישראל ב 50%- תוך עשר שנים.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

מחזקים ומשתתפים בהפגנה נגד תקציב המדינה שמתעלם מהאנשים החיים בעוני! ההפגנה תתקיים ביום שלישי הקרוב בשעה 10:00 בבוקר ליד משרד ראש הממשלה! 

 
לאיוונט - http://on.fb.me/1qUgrYu
 
ביום שלישי צפויה להתכנס הממשלה לדון ולאשר את תקציב המדינה - התקציב שיקבע את סדר העדיפויות לשנה הקרובה.
ביום ראשון מתכוונת הממשלה והעומד בראשה לקבור את המלצות הוועדה למלחמה בעוני, ואיתן לקבור את התקווה עבור 1,755,000 אנשים החיים בעוני בישראל!
העוני הוא האיום הקיומי על החברה בישראל, ומתפקידנו להזכיר לממשלה ולעומד בראשה שהבטחות צריך לקיים!
 
לא מסתפקים בהצהרות ריקות מתוכן - הקמתם וועדה? עכשיו הזמן ליישם את ההמלצות!
 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

אל תנטשו את המאבק לצמצום העוני!

תקציב 2015 חייב לכלול את יישום המלצות הוועדה.
שלחו עכשיו מייל לשרים: 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

כשהתותחים רועמים, החלשים נחלשים. כשהתותחים משתתקים, העניים מתענים. מגמות הרחבת הפערים ודחיקת מיליוני ישראליות וישראלים לעוני מחפיר, מעצימות בישראל של 2014.


שיעור הנפשות העניות בישראל עומד על 23.5% - הגבוה ביותר מבין מדינות ה- OECD. הנתונים מצביעים על כך שבישראל 817,000 ילדים חיים בעוני: כשבעצם אחד מכל שלושה ילדים בישראל חי מתחת לקו העוני. בניגוד לאמירות פופוליסטיות מצד פוליטיקאים שני שליש מהמשפחות העניות בגיל העבודה, 246,000 משפחות עובדות, חיות בעוני.

דווקא עכשיו, דווקא היום כשמדינת ישראל נתונה תחת מלחמה צריך לחזק את החוסן החברתי שלנו ולדאוג לביטחון חברתי לכל אזרחי המדינה.ממשלת ישראל לקחה על עצמה לייצר מהלך לצמצום העוני. שר הרווחה הקים וועדה למלחמה בעוני, בראשות אלי אללוף. לאחר דיונים של חודשים של מומחיות ומומחים בתחום ופקידי ממשלה, גובש דו"ח עם המלצות למאבק בעוני. ההמלצות נוגעות במרכיבים שונים הקשורים לעוני: חינוך, בריאות, תעסוקה, דיור ופרט ומשפחה וקהילה. 

לקריאת ההמלצות בפירוט כנסו ל
http://molsa.gov.il/focus/documents/דוח%20העוני%2022.6.14.pdf

כעת הדו"ח מונח לפתח הממשלה ודורש החלטה מעשית, עקבית ונחושה מנבחרי הציבור שלנו. במשך השבועות הקרובים נרצה כולנו לקבל תשובה ברורה, מגובה במעשים, לשאלה: האם אתה, ראש הממשלה/ שר האוצר/ שר הרווחה, של כ-ו-ל-נ-ו תוביל את המאבק לצמצום העוני או תנטוש אותו?

שותפים לקריאה ליישם עכשיו את מסקנות הוועדה למלחמה בעוני:
איגוד העובדים הסוציאליים | א.ל.א- אדם למען אסיר | אנו | האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה | האגודה לזכויות האזרח בישראל | האגודה לזכויות החולה בישראל | היחידה לעבודה קהילתית- בת ים | המרכז הישראלי לקידום צדק חברתי| סיכוי| עבודה פרטנית לשינוי חברתי, באר-שבע | עו"סים שינוי| רשת ביטחון חברתי | שומרי משפט- רבנים לזכויות האדם| שותפות חיפה להתרת שרשרת העוני | שתיל

 

הצטרפו לעמוד הפורום למאבק בעוני בפייסבוק