21.12.14

בשבוע שעבר פורסם דוח הביטוח הלאומי על העוני בישראל. ישראל ניצבת במקום השלישי מהסוף (18%) בשיעורי העוני והפערים החברתיים בהשוואה למדינות ה-OECD.  בישראל 2013 חיים למעלה מ 1.6 מיליון אנשים מתחת לקו העוני, 432,600 משפחות, 1,658,200 נפשות, מהן 756,900 ילדים. במשפחות העובדות שיש בהן מפרנס אחד בלבד שיעור העוני עמוד על 24.1%, בקרב משפחות  שיעור העוני של המשפחות עם שני מפרנסים עוד על 5.7%. מלבד העוני, גם מגמת אי השוויון מחריפה. ישראל בין ארבעת המדינות בעלות אי השוויון הגדול ביותר מבין מדינות ה-.OECD  ישראל דורגה במקום החמישי מתוך 34 מדינות במידת האי שוויון בהכנסות, לפי מדד ג'ני לאי שוויון.

 

היום, פורסם הדוח האלטרנטיבי של ארגון "לתת" המתאר תמונת מצב יותר עגומה- 2.5 מליון איש הם עניים ואחד מכל שלושה ילדים הוא עני.

 

כמו כן, אתמול (20.12) התפרסמה כתבה שבה ח"כים מהליכוד מודים שהם לא עשו מספיק בתחום החברתי כלכלי. (אם כי זה בעיקר מהווה כלי להתנגחות במפלגות האחרות) אבל בהחלט מהווה עבורנו הזדמנות ר ללחוץ יותר על המפלגות להתחייב הנושאים החברתיים כלכליים ואולי איכשהו לקבל את תגובתם.

 

על רקע הנ"ל, הפורום למאבק בעוני פתח אתמול בקמפיין אשר קורא למועמדים ולמועמדות מכלל המפלגות להציג את פתרונותיהם למיגור העוני בישראל ולהתחייב על כך עם בחירתם לתפקיד.

לקמפיין המיילים- http://www.anu.org.il/group_messages/120.htm.