20/07/2015

"הגנה על דיירי דיור ציבורי מפני טרנספר בתכניות פינוי בינוי"

 

הודעה לעיתונות של פורום דיור ציבורי

כנס ראשון של שדולת הדיור בכנסת ה- 20 ופורום דיור ציבורי:

20/07/2015

 

מחר, יום שלישי, ה-21 ביולי בשעה 14:00 באולם של הוועדה למעמד האישה
 

בימים אלו מקדמת הממשלה חקיקה להקמת רשות להתחדשות עירונית ואף הקימה ועדה מיוחדת בכנסת לבחינת הנושא. בשבוע שעבר הצהיר שר הבינוי כי חלק מהפתרון למשבר בדיור הציבורי יהיה תהליך של התחדשות עירונית שתוביל חברת עמידר. פורום דיור ציבורי ושדולת הדיור בכנסת מברכים על מהלכים אלה המכירים בצורך הדחוף להגדיל את מלאי הדירות בתוך הערים.

לצד הברכות אנו מודאגים ושואלים - כיצד מייצרים מערכים נכונים של התחדשות עירונית ופינוי בינוי שיבטיחו את זכויות הדיירים בדיור הציבורי, ולא ידחקו אותם בפועל אל מחוץ למרכזי הערים?    

 

ח"כ דב חנין (חד"ש, הרשימה המשותפת), יו"ר שדולת הדיור, אמר כי: "התחדשות עירונית היא מהלך חיוני וחשוב, אבל אסור שהיא תהווה פלטפורמה להכחדה של הדיור הציבורי. אסור שתכניות פינוי בינוי תהרוסנה דירות של דיור ציבורי ותחלפנה אותן בדירות יוקרה לשכבות מבוססות. ההתחדשות העירונית שאנחנו מעוניינים לראות צריכה להוביל לא רק להגדלה של מספר הדירות בכלל, אלא קודם כל להגדלה במספר הדירות בדיור הציבורי ובטח לא להפחתתו. השטן נמצא כאן בפרטים הקטנים, ובכוונתנו להיאבק באופן נחרץ בסכנות הטמונות לדיור הציבורי במהלכים המתוכננים ולדאוג שהם יעשו תוך הבטחת זכויות הדיירים הקיימים".

 

הכנס יתקיים במעמד יושבי ראש שדולת הדיור:

ח"כ דב חנין, ח"כית אורלי לוי, ח"כ אלי כהן, ח"כ אילן גילאון, ח"כ איציק שמולי, ח"כית סתיו שפיר, ח"כ עומר בר לב 

בכנס ישתתפו פעילים של הדיור הציבורי, מומחים לדיור ציבורי, אנשי ציבור, וארגוני החברה האזרחית העוסקים בתחום. פורום דיור ציבורי ישיק בכנס מתווה לשיקום הדיור הציבורי בישראל

בכנס נעסוק גם בנושאים קריטיים אחרים הקשורים לשיקום הדיור הציבורי: תכניות להגדלת מלאי הדירות הציבוריות, הגמשת הקריטריונים לזכאות, התנהלות של החברות המשכנות ועצירת הפינויים.

 

 

האזינו: דני גיגי, נציג פורום הדיור הציבורי, בראיון לרשת ב' על התוכנית החדשה של שר הבינוי

 

 

לפרטים נוספים: עינת רובין, יועצת תקשורת, שתיל 052-5887420

לעמוד הפייסבוק של פורום דיור ציבורי

לעדכונים בחשבון הטוויטר של פורום דיור ציבורי

מגנים על הדיור הציבורי