07/07/2016
הרחוב הישראלי תוסס. קבוצות הנאבקות על דמותה של החברה בישראל ועל עתידה יוצאות לעתים קרובות לכיכרות, לרחובות ולשדרות הערים והכפרים על מנת להשמיע את קולן ולנסות להשפיע על סדר היום.
 
המדריך שלפניכן נועד לתת כלים מתחום הצילום והתיעוד, במטרה להבטיח שזכות ההפגנה והמחאה תישמר כזכות יסוד של כל מי שבוחרת למחות בדרך לגיטימית על מכלול הסוגיות החברתיות והפוליטיות, כחלק מהזכות לחופש הביטוי. 
 
החוברת היא תוצר של סדנאות צילום לתיעוד הפגנות ואירועי מחאה, המתקיימות במסגרת פרויקט "דוקורייטס".
 
הסדנאות, המתקיימות ברחבי הארץ, כוללת שלושה מפגשים ותרגול עצמאי בשטח. המשתתפות לומדות דגשים ("עשי ואל תעשי") לתיעוד בכלל ובהפגנות ובאירועי מחאה בפרט, לעריכת וידאו ולצילום במצלמות וידאו, במצלמות אקסטרים ובמצלמות סמארטפון. בסדנה מועברת גם הדרכה משפטית על סוגיות רלבנטיות: זכויות מפגינים לפני ההפגנה ובמהלכה; סמכויות המשטרה לפני ההפגנה ובמהלכה; פיזור הפגנות; מעצר ועיכוב מפגינים; שימוש בכוח מצד שוטרים ומצד מפגינים; ועוד. את הסדנאות מעבירים קרן מנור ואורן זיו – צלמים ועורכים מקצועיים, חברים בקולקטיב הצילום "אקטיבסטילס" )קולקטיב של צלמות וצלמים המאוגד סביב הרעיון שצילום הוא כלי לשינוי פוליטי וחברתי, ומתמחה בתיעוד הפגנות ואירועי מחאה(. הסדנאות בשיתוף קמפוס שתיל.
 
החוברת מנוסחת בלשון נקבה אבל פונה לכולן ולכולם.
 
המדריך המלא לתיעוד הפגנות