הצהרת נגישות

גולשות וגולשים יקרות ויקרים,

ארגון שתיל שם דגש רב על החשיבות שבהנגשת האתר לכל גולש. במסגרת שדרוג האתר, עשינו כל שביכולתנו על מנת לאפשר גם לאנשים עם מוגבלות לגלוש בקלות ובנוחות.

מטרת הנגשת האתר הינה לאפשר גם לאנשים עם מוגבלויות בראייה או בשמיעה, לבעלי מוגבלות תנועה בידיים, לבעלי לקויות קוגניטיביות, ולאנשים המתקשים בתפעול המחשב להצליח לנווט בין דפי האתר בצורה הטובה ביותר.

אם נתקלתם בבעיית נגישות או שיש לכם הצעה אנא צרו עמנו קשר, ונשמח לסייע ולתקן.
עמידה בתקנים
אתר שתיל הינו אתר נגיש ברמה AA , ועומד בתקנות הנגישות הישראליות, המבוססות על סטנדרט WCAG 2.0 של ארגון התקינה העולמי W3C .

אודות עבודות ההנגשה באתר

במסגרת מאמצי הנגשת האתר, פעלנו במספר מישורים:

· יצירת היררכיה המאפשרת ניווט והתמצאות פשוטה.
· כל התפריטים בנויים באמצעות רשימות כדי לאפשר התמצאות נוחה.
· כותרת ברמה ראשונה (heading level 1) היא הכותרת הראשית של העמוד. הכותרות המשניות הן ברמה השנייה והשלישית.
· שימוש בתוכן ברור ובגופנים קריאים.
· הוספת כיתובים אלטרנטיביים לכל האלמנטים הגרפיים באתר.
· הנגשת המודולים הנעים, לרבות מצגת התמונות המופיעה בדף הבית ובדף הקמפוס.
· שינוי ניגודיות צבעים בטקסטים ובגרפיקות שונות, לרבות בלוגו האתר, כך שתעמוד בתקינה בנושא.
· הנגשת הטפסים השונים באתר.
· הוספת מודולים וכפתורים המאפשרים שינוי גודל הטקסט, זכוכית מגדלת, והצגת האתר בצבעים מנוגדים (צהוב על גבי שחור) לצריכת תוכן נוחה ונגישה.
הנחיות לצריכת התוכן
· אפשר לשנות את גודל הטקסטים באתר באמצעות לחיצה על כפתורי זכוכית המגדלת בראש האתר. לחילופין, ניתן להשתמש באפשרות המובנית בדפדפן האינטרנט על ידי לחיצה על CTRL וסימן הפלוס או המינוס, בהתאמה.
· בדפדפן ניתן גם לשנות את הגופן באופן קבוע. הנחיות על כך ניתן למצוא באמצעות לחיצה על F1 ופתיחת מסכי העזרה. שינויים אלה עשויים להשפיע גם על הגלישה באתרים נוספים. ייתכן שחלקם לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.
· אפשר לשנות את הצבעים באתר באמצעות לחיצה על כפתור "ניגודיות צבעים" בראשו. יתקבל אתר בעל קונטרסט גבוה (כיתוב צהוב על גבי רקע שחור).
דרכי פנייה לבקשות והצעות לשיפור בנושא נגישות
יש לציין כי אנו ממשיכים במאמצים לשפר את נגישות החברה כחלק ממחויבותנו לאפשר לכלל האוכלוסייה כולל אנשים עם מוגבלויות לקבל את השרות הנגיש ביותר.
במידה ונתקלת בבעיה או בתקלה כלשהי בנושא הנגישות, נשמח שתעדכן אותנו בכך ואנו נעשה כל מאמץ למצוא עבורך פתרון מתאים ולטפל בתקלה בהקדם ככל שניתן.
פרטי רכזת שתיל – הקרן החדשה לישראל
שם: לירון מעוז
אימייל lironma@shatil.nif.org.il
עמוד זה עודכן לאחרונה ביום ד', 2 בנובמבר 2022