ארגון שמאמץ אסטרטגיה של גיוון תעסוקתי מצליח לגייס עובדים ומתנדבים מקבוצות שונות ולקיים תרבות ארגונית מכילה המאפשרת לכל אחד ואחת להרגיש חלק. זהו ארגון שמצליח לדבר עם כל אחד מהקהלים בשפה שלו, להתאים את המענים לצרכים השונים, וליצור בקרב הקהילה שלו תחושת שייכות והזדהות.

 

ארגון שיש בו גיוון תעסוקתי בודק את המדיניות שלו דרך המשקפיים של גיוון. הוא דואג ליישם תרבות ארגונית מכילה, ומאפשר לעובדות, לעובדים ולקהילה שלו לקחת חלק שווה בתהליכי קבלת החלטות.

נושאי הייעוץ:

לעיתים מעמיד הארגון חסמים במודע או שלא במודע שמקשים על אנשים ממגוון קבוצות אוכלוסיה להתקבל לעבודה בארגון ולהיקלט בו בהצלחה. נוכל לסייע לכם להתאים את תהליך הקליטה, משלב פרסום מודעת הדרושים דרך האיתור והמיון ועד לשלב הקליטה, כך שלא תפספסו אנשים טובים שיכולים "ליפול" בדרך בלי ששמתם לב.

התרבות הארגונית מאפשרת לנציגים ונציגות של קבוצות מיעוט בארגון להשמיע את קולם, להביע את דעתם ולהביא את נקודת מבטם – גם אם היא שונה מנקודת המבט של קבוצת הרוב.
לכן, תרבות ארגונית מגוונת תורמת לתחושת הרווחה של כלל העובדים. בתהליך הייעוץ נסייע לכם להסתכל איך תרבות ארגונית מגוונת יכולה לבוא לידי ביטוי בארגון שלכם. ניגע ברבדים הגלויים, כמו ציון חגים ומועדים או ימי גיבוש לצוות המותאמים לכולם, וגם ברבדים הסמויים כמו שימוש בהומור וסובלנות לשונה.

מדיניות ארגונית שלא מכירה במגוון ובשוני בין העובדים עלולה לגרום לעזיבה של עובדים מאוכלוסיות מגוונות. המדיניות כוללת הצהרת כוונות המגדירה ציפיות בין הארגון לעובדיו ונוגעת לתהליכי קבלת החלטות, הקצאת משאבים, דרכי התקשרות עם העובדים ועוד. נוכל לסייע לכם להטמיע היבטים של גיוון בתהליכי קבלת החלטות, לבחון האם המדיניות הקיימת מדירה קבוצות מסוימות, מה הן הדרכים של הארגון להתמודדות במקרים של פגיעה בעובדים על רקע הזהות שלהם ועוד.

ארגון הפועל מתוך רגישת לשונות ולצרכים של הקהילה שלו יוכל להגיע לקהל רחב ומגוון הרבה יותר, ולתת מענה טוב יותר במקרים של חיכוך על בסיס הבדלים תרבותיים.
נבחן איתכם היבטים שונים כגון: הנוגעים למי היא הקהילה שלכם, עד כמה היא מגוונת, איך נעשית הפנייה אל חבריה ועד כמה נלקחת בחשבון שונות תרבותית.

שתיל מציע לארגונים ויוזמות יעוץ מקצועי

פנייה לייעוץ