קהילה מעורבת ופעילה, יכולה לחזק את הארגון, לתת לו לגיטימציה, ולהגדיל את ההשפעה שלו בזירה הציבורית.
תהליך הקמת קהילה וניהול קהילה לוקח זמן. הרבה זמן. על הארגון לחדד את הערך המוסף שיש לו להציע לחברי הקהילה, ולפתח מגוון דרכים למעורבות. אם לא יעשה את זה כמו שצריך, ולא ישקיע בבניית מערכת היחסים, הקהילה עשויה להתמסמס או להפוך לנטל במקום להזדמנות.

 

כדי לנהל את הממשק ארגון-קהילה נוצר תפקיד חדש יחסית – מנהל.ת קהילה. תפקיד זה משלב מיומנויות ארגון, הפקה, תקשורת בין אישית, כתיבת תוכן וניהול קהילה דיגיטלית (בפייסבוק, ובווטסאפ).

 

במסגרת תהליך היעוץ נסייע לכם לזהותן מי הן הקהילות שהארגון יכול להקים, נחדד את הערך שהארגון יכול לתת לקהילה או לקהילות שלו וניתן כלים להקמה וניהול קהילה.

נושאי הייעוץ:

יש מגוון סיבות למה לכם להקים קהילה. להגדיל השפעה, לגוון את המשאבים, להגיע לקהלים חדשים ועוד. נסייע לכם בתהליך הבירור וחידוד הערך המוסף של קהילה עבור הארגון שלכם.

הקהילה מכילה בתוכה מגוון רחב של פרסונות, אנשים עם צרכים והעדפות שונים זה מזה. בתהליך הייעוץ נלמד לזהות את השוני והמאפיינים הייחודיים, ולפתח מסלולים שונים שיאפשרו לכל אחת ואחד מחברי הקהילה למצוא את מקומם.

כדי שהקהילה תתקיים צריך למצוא דרכים לעורר את החברים בה לשיח ולעשייה. בתהליך הייעוץ ניגע בריטואלים וכלי עבודה שיסייעו למנהל.ת הקהילה לבנות קהילה פעילה ומעורבת.

שתיל מציע לארגונים ויוזמות יעוץ מקצועי

פנייה לייעוץ