לא נגזים אם נאמר שאי אפשר לעשות שינוי חברתי בלי משאבים. לכן פיתוח וגיוס משאבים הוא אולי התחום שהכי מאתגר ארגונים לשינוי חברתי ועמותות.

 

אבל משאבים אינם רק כסף, אלא סט של אפשרויות ואמצעים שיכולים להבטיח את קיימות הארגון לאורך זמן: דברים שניתנים לכם בשווה-כסף, מתנדבים, חיבור אסטרטגי עם המגזר העסקי, קהילת תומכים, פרסום, קשרים ועוד.
תהליך מוצלח של פיתוח משאבי הארגון יברר מהם המשאבים הקיימים בארגון, אילו משאבים ניתן עוד לחזק (ואילו לא), ואילו משאבים חדשים כדאי לפתח.

 

כדי שפיתוח המשאבים שלכם יצליח באמת, אנחנו ממליצות לעבוד לפי שני עקרונות מרכזיים:
האחד, לבנות תכנית אסטרטגית לפיתוח וגיוס משאבים, שתשקף את התכנית האסטרטגית הכללית של הארגון ותביא לידי ביטוי את היכולות, הצרכים וכיווני ההתפתחות שלו.
השני, לגוון את מקורות ההכנסה של הארגון ולהרחיב את המשאבים העומדים לרשותו, כדי למנוע מצב בעייתי בו הארגון נשען רק על מקור תקציבי אחד.

נושאי הייעוץ:

תכנית אסטרטגית לפיתוח משאבים מבטיחה שהארגון יעבוד בצורה מתוכננת ופרואקטיבית. אנו נסייע לכם לגבש תכנית הנגזרת מהתוכנית האסטרטגית של הארגון, שלוקחת בחשבון את כיווני ההתפתחות הרצויים לו, חולשות וחוזקות, צרכים בטווח הקצר והארוך ועוד.

כדי להבטיח את הקיימות של הארגון חשוב לוודא כי מקורות ההכנסה שלו מגוונים ואינם נשענים רק על אפיק אחד כמו למשל פילנתרופיה. נוכל לסייע לכם לבחון אימוץ אסטרטגיות גיוס חדשות כמו: עבודה עם הממשלה, שיתופי פעולה עם המגזר העסקי, בניית מערך תורמים.ות פרטיים, גיוס משאבים מהקהילה ויצירת אפיקים מניבי הכנסה.

הניהול הפיננסי של הארגון הוא משימה באחריות המנכ"ל.ית, הכוללת בניית תקציב וכן מעקב ובקרה שוטפים. נוכל לעזור לכם לבנות את תקציב הארגון, כולל תכנון תזרים מזומנים, תמחור, הקצאת עלויות תפעול ועוד.

נסייע להטמיע נהלי עבודה ובניית השגרה הארגונית של מעקב ובקרה תקציביים מול מחלקות פנים-ארגוניות כמו: מחלקת גיוס כספים, מנהלי מחלקות ופרויקטים, רו"ח של העמותה והנהלת החשבונות. ונוכל גם לסייע בבניית התקציבים לגיוס כספים המיועדים להצגה לתורמים ושותפים.

אם החלטתם לצאת בקמפיין מימון המונים או אם אתם מתלבטים, נסייע לכם להבין את המשמעות מבחינת הארגון, מה נדרש כדי לצאת לדרך ואיך לבנות קמפיין בצורה שתגדיל את הסיכוי להגיע ליעד.

שתיל מציע לארגונים ויוזמות יעוץ מקצועי

פנייה לייעוץ