מאגר האירגונים

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל – הקרן החדשה לישראל שמח להגיש לכן/ם את מאגר ארגוני החברה האזרחית הפועלים לקידום סוגיות אזרחיות וחברתיות למען דמוקרטיה, זכויות אדם, שוויון וצדק חברתי בישראל. הארגונים מופיעים לפי תחומי פעילות ולפי סדר א-ב.

יוזמות אברהם

יוזמות קרן אברהם

קידום מדיניות שוויונית לאזרחי ישראל הערבים ולחיים משותפים ליהודים וערבים, באמצעות ביצוע מיזמי שטח נרחבים שמטרתם להדגים מדיניות ציבורית רצוייה.

אקטיביזם | יזמות

עמותת 'יוזמות אברהם'  היא ארגון יהודי-ערבי לשינוי חברתי ולקידום שילוב ושוויון בין יהודים וערבים בישראל, למען חברה משגשגת, בטוחה וצודקת. הארגון פועל לממש את הבטחת מגילת העצמאות ל"שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה, בלי הבדל דת, גזע ומין" ולהשתית "אזרחות מלאה ושווה" ליהודים ולערבים במדינה שהיא ביתו הלאומי של העם היהודי וביתם של אזרחיה הערבים, וזאת לצד מדינה פלסטינית שתתקיים בשלום לצד מדינת ישראל.

אי-מייל: info@abrahaminitiatives.org.il

עמוד הפייסבוק

ישראל חופשית

פעילות ציבורית לשינוי יחסי הדת והמדינה, לעצירת הכפייה הדתית, ולהבטחת חופש ושוויון במרחב הציבורי והאישי.

אקטיביזם | הכשרות | סינגור | קמפיינים | תקשורת

תנועת ישראל חופשית היא תנועה אזרחית א-מפלגתית הפועלת לשינוי מדיניות וחקיקה ביחסי דת – מדינה בישראל.​ מאז הקמתה ב-2009, מובילה תנועת ישראל חופשית שורה ארוכה של יוזמות ומאבקים ציבוריים ברחבי הארץ לקידום חופש דת וחיזוק הדמוקרטיה: מהזכות להינשא מחוץ לרבנות, דרך המאבק בהדרת נשים במרחב הציבורי, העמידה העיקשת על זכויות להט״ב ושוויון לישראלים דוברי רוסית, ועד לרצון לעצב מחדש את אופי השבת בישראל – מרכולים, תחבורה ציבורית, מוסדות תרבות ועוד.
ישראל חופשית מהווה שופר ופלטפורמה אזרחית לציבור גדול של ישראלים המזדהים עם ערכיה: התנועה מובילה קמפיינים ציבוריים ברחוב, בתקשורת וברשתות החברתיות, נמצאת בקשר הדוק עם חברי/ות כנסת ועם נבחרי ונבחרות ציבור ברשויות המקומיות, ומעניקה לציבור כלים אפקטיביים להשמיע את קולו.
כתובת אי-מייל: info@bfree.org.il

צלול

שומרת הסף של הים, החופים והנחלים של ישראל.

אקטיביזם

עמותת צלול נוסדה לפני למעלה מ-20 שנה במטרה להוציא את כלובי הדגים המזהמים ממפרץ אילת.
במשך שנות פעילותה הביאה העמותה להפסקת הזרמת בוצת השפד"ן לים, הפסקת זיהום הנחלים, אישור תקנות המדגה, סגירת מכל האמוניה במפרץ חיפה ולחקיקת חוקים ביניהם חוק הפיקדון וחוק השקיות.
כיום פועלת העמותה לשמירה על הים התיכון מזיהום בשפכים ובשמן ומקידוחים בלתי מפוקחים, לשמירה על הנחלים ומשק המים, לצמצום השימוש בפלסטיק חד פעמי ולהגנה על אלמוגי מפרץ אילת מהתוכנית המגלומנית של קצא"א להעביר נפט ממדינות המפרץ לים התיכון.

כתובת אי-מייל: info@zalul.org.il

עמוד הפייסבוק

 

 

רופאים לזכויות אדם

ארגון לשינוי חברתי הנאבק לקיום זכויות אדם ובתוכן מימוש מלא ושוויוני של הזכות לבריאות לכל בני האדם החיים תחת שליטת מדינת ישראל.

אקטיביזם | חינוך | סיוע | סינגור | תקשורת

רופאים לזכויות אדם מאמינים שאפשר וצריך לפעול למען הקהילות השונות – בבתי החולים, במחסומים, בבתי הכלא, במפעלים ובגינות הציבוריות – אזרחים, חסרי מעמד אזרחי, פלסטינים, מהגרים ופליטים – כולם זקוקים לשיוויון, צדק, חירות ובריאות.

מול מטופלים המפקידים את בריאותם וחייהם בידי המערכות המטפלות, מתוך אמונה בכנותן של המילים "אשמור אותם מכל רע ועוולה", יש והקהילה הרפואית שותפה – פסיבית או אקטיבית – בפרקטיקות דכאניות הפוגעות בשיוויון ובבריאות, ומסכנות את בני האדם החיים כאן. לפיכך, חיוני שבכל מעשה ידינו נסרב להיות פקידים צייתנים במדיניות המגבירה אי שיוויון ואלימות מבנית, ונפעל לבסס אלטרנטיבה שאינה נשענת על שנאה או מדרוג הזכויות, אלא על שיוויון אמיתי וסולידריות.

אוכלוסיות יעד:
חסרי מעמד – מבקשי מקלט ופליטים | כלואים | פלסטינים בשטחים הכבושים | סגירת פערי בריאות בין המרכז לפריפריה.
דרך פעולה:
פעילות ציבורית, חינוך, פעילות משפטית ואדבוקסי בישראל ובינלאומי.
הפעלת שתי מרפאות:
1 .ביפו לחסרי מעמד ללא ביטוח רפואי
2 .מרפאה ניידת בגדה המערבית ובעזה. בארגון פועלים צוותי רפואה ורווחה, מתנדבים, וצוות מקצועי לא רפואי. המשלבים עשייה רפואית וסנגורית כנגד הפרות זכויות אדם

כתובת אי-מייל:assaf@phr.org.il

עמוד הפייסבוק

חיים וסביבה

ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל

אקטיביזם

חיים וסביבה הוא ארגון הגג של ארגוני הסביבה בישראל, מטרתו המרכזית היא העצמה והגדלת יכולת ההשפעה של התנועה הסביבתית בישראל, האמצעים להשגת מטרה זו הם תמיכה בפעילות הארגונים וההתארגנויות הסביבתיות, הגברת שיתופי הפעולה בתוך התנועה הסביבתית ומחוצה לה, שיפור אסטרטגיות השינוי החברתי של התנועה וחיזוק ייצוג התנועה הסביבתית בגופי הממשל.

כתובת אי-מייל: sviva@sviva.net

עמוד הפייסבוק

תג מאיר

פועלים לעידוד ערכי הסובלנות ולמען מיגור פשעי שנאה, תגי מחיר וגזענות.

אקטיביזם

קואליציית תג מאיר פועלת מאז שנת 2011 לעידוד ערכי הסובלנות והיהדות ולמיגור פשעי שנאה וגזענות. פעילי תג מאיר מגיעים למקומות שהותקפו על ידי פעילי ימין קיתוני תוך 24 עד 48 שעות ממועד התקיפה, מתנערים מהתוקפים ומגנים אותם.
תג מאיר פועל לקיום סדנאות למורים המעודדות סובלנות ומתנגדות לגזענות.
תג מאיר מקיים אירועים ציבוריים בעד סובלנות ונגד גילויי שנאה וגזענות. אלפי ישראלים השתתפו עד כה בכנסים, עצרות הפגנות ותהלוכות.
פעילי תג מאיר מבקרים בקביעות משפחות שיקיריהן נפגעו מטרור ערבי. לחלק מהביקורים הצטרפו ערבים שנפגעו מפעילי ימין קיצוני.

כתובת אי-מייל: tagmeir2011@gmail.com

עמוד הפייסבוק

 

במקום – מתכננים למען זכויות בתכנון

לחזק את הקשר בין מערכות התכנון לזכויות האדם

אקטיביזם | מחקר | סיוע

העמותה פועלת בכלים מחקריים ומקצועיים כדי לקדם שוויון זכויות וצדק חברתי בתחומי התכנון, הפיתוח והקצאת משאבי קרקע, ומסייעת לקהילות המצויות בנחיתות מקצועית, כלכלית או אזרחית בכל הנוגע למימוש זכויותיהן בשדה התכנון.
’במקום‘ פעילה בכל רחבי הארץ ומייצגת בעמדתה אינטרס ציבורי למען שקיפות בהליכי התכנון והקצאת משאבים הוגנת ושוויונית בתחומי התכנון והפיתוח.

כתובת אי-מייל: bimkom@bimkom.org

עמוד הפייסבוק

 

 

אדם טבע ודין

שינוי בסדר היום הסביבתי והחברתי בישראל, ואנו פועלים לשם כך באמצעות כלים משפטיים, מדעיים וציבוריים

אקטיביזם | סינגור

אדם טבע ודין – אגודה ישראלית להגנת הסביבה, מורכבת מעורכי דין, מדענים, מתכננים ומומחי סביבה הפועלים למען קידום נושאי איכות הסביבה ובריאות הציבור.
העמותה הוקמה בשנת 1990 על ידי אנשי מקצוע מתחום המשפט, המדע והתכנון, במטרה להוות גוף מקצועי, בלתי תלוי, שייצג את האינטרס הציבורי בשמירה על איכות הסביבה ובריאות הציבור בישראל.
עמותת אדם טבע ודין הנה עמותה רשומה, ללא מטרות רווח, הנתמכת מתרומות ומדמי חבר בלבד ואינה ממומנת על ידי שום גורם ממשלתי, על מנת לשמור על עצמאותה המלאה.
העמותה פועלת בכלים מקצועיים, משפטיים ומדעיים, לקידום מטרותיה, בין השאר: הגנה על בריאות הציבור, מניעת זיהום אויר ומים, קידום שיטות טיפול מתקדמות בפסולת, שימור החופים והשטחים הפתוחים הציבוריים, מתן סיוע מקצועי וייצוג משפטי ללא תשלום לציבור הרחב הנתקל במפגעים סביבתיים, חיזוק המודעות הציבורית לאיכות הסביבה וקידום חקיקה סביבתית ואכיפתה.
כתובת אי-מייל: members@adamteva.org.il

המעברה

חממה חברתית רדיקלית שצמחה ממחאת 2011 לקידום פרויקטים בנושאי קהילה וזהות בירושלים.

אקטיביזם

המעברה היא במה לארגון פעילות רדיקלית שתעבור מהמאבקים המקומיים במזרח ירושלים ובמערבה עד לרמה הלאומית, החל בסוגיות של דיור ציבורי ועד הסוגיות הנוגעות לצדק חלוקתי ולשוויון חברתי.

דרכי פעולה:
המעברה היא חלק מפורום הדיור הציבורי. אחראית בעיקר על פעילות שטח.

כתובת אי-מייל: Hamaabara@gmail.com

עמוד הפייסבוק

לא נחמדים – לא נחמדות

קבוצה של פעילי/ות שכונות אשר חברו יחדיו למטרה משותפת: הבאת המצוקה האמיתית בשכונות לתודעה הציבורית.

אקטיביזם | קהילה

"לא נחמדים – לא נחמדות" היא קבוצה של פעילי /ות שכונות אשר חברו יחדיו למטרה משותפת הבאת המצוקה האמיתית בשכונות לתודעה הציבורית, אנחנו פעילים/ות שטח במאבק למען הדיור הציבורי, ושכונות ותושבים/ות המועמדים/ות לפינוי.
הקבוצה הוקמה בקיץ 2011 , ורואה בפועלה התדיר שליחות למען אותן שכונות אשר קולן לא נשמע במאבק.
אנו דור שני ושלישי לאפליה חברתית, כלכלית, ומדיניות גזענית ואנחנו פועלים בתחומים אלה מידי יום בנחישות ללא מורא ופחד, מתוך אמונה שלמה שהמאבק שלנו מוצדק, אמיתי וכנה. מטרתנו להביא לצמצום הפערים הסוציו-אקונומים (חברתיים-כלכליים), הקיימים בחינוך ובריאות ולאפשר מתן הזדמנות שווה להשכלה , פרנסה , דיור ומעמד חברתי.
בשנים האחרונות נאבקנו למען חסרי הדיור, ארגנו ערבי תרומות לנזקקים/ות יצאנו להפגנות זעם להשמיע את דברינו, החלפנו שמות של רחובות בעיר תל אביב אשר בה אין לנו ייצוג הולם לשמות מזרחים. במקביל לאירועי לילה לבן ארגנו את "לילה שחור" כמחאה על ההזנחה של השכונות בדרום תל אביב.
כתובת אי-מייל: lo.nehmadot@gmail.com

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני

פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני הפועל למען דו קיום ושלוםומונה למעלה מ-600 משפחות שכולות

אקטיביזם | חינוך | תקשורת

כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך הממושך, ובפעילותם המשותפת הגיעו להבנה כי הדו קיום בין האנשים ובין העמים הוא אפשרי ואף הכרחי להשגת שלום בר קיימא. את התובנות הללו מבקשים חברי הפורום להנחיל לשתי החברות, הישראלית והפלסטינית.

דרכי פעולה:
פעילות ציבורית, טקס זיכרון אלטרנטיבי.

כתובת אי-מייל: office@theparentscircle.org

עמוד הפייסבוק

פורום ארגוני השלום הישראלי

איחוד של ארגוני שלום, זכויות אדם וחברה משותפת המקדמים סיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני ושלום בר קיימא.

אקטיביזם | חינוך | תקשורת

פורום ארגוני השלום הוא מסגרת ישראלית דינמית של כמאה ארגוני שלום, זכויות אדם וחברה משותפת, הפועלים ליצירת מציאות חיים של שלום. הארגונים מקדמים, כל אחד בשיטתו פתרון בר קיימא לסכסוך שיסיים בדרכי שלום את השליטה המשחיתה של ישראל על העם הפלסטיני ויבטיח ביטחון, חופש, כבוד ושכנות טובה בין שני העמים במרחב שבין הים לירדן. פורום ארגוני השלום הוקם לפני עשור על ידי ד"ר רון פונדק ז"ל. הפורום פועל במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין הארגונים ולקדם שלום, פיוס, וזכויות אדם בקרב החברה האזרחית, מקבלי החלטות והזירה הבין לאומית. הפורום מבקש לחזק את פעילות הארגונים תוך הצגת אלטרנטיבה משמעותית לסדר היום הפוליטי, המתמיד בניהול הסכסוך במקום בסיומו בדרכי שלום. פורום ארגוני השלום מאמין שבמציאות של אלימות, גזענות גואה, סרבנות פוליטית וחוסר אמון בפתרונות של שלום, העשייה הענפה של הארגונים היא בעלת תרומה קריטית לקידום חזון ותהליכי שלום ארוכי טווח. הארגונים פועלים במגוון התחומים של חינוך לשלום ודיאלוג, שמירה על זכויות מיעוטים, חיזוק דו-קיום בין החברה היהודית לפלסטינית וקידום תהליכי שלום בכל הרבדים לסיום הסכסוך הישראלי – פלסטיני.

מטרת הפורום: סיום השליטה של ישראל על העם הפלסטיני והבטחת עצמאות, ביטחון, חופש, כבוד, דו קיום, שגשוג ושכנות טובה בין שני העמים במרחב שבין הים לירדן.

דרכי פעולה: פעילות במגוון תחומים של חינוך, דיאלוג, תקשורת, שמירה על זכויות מיעוטים וזכויות אדם, חיזוק דו-קיום בין החברה היהודית לפלסטינית וקידום תהליכי שלום מול מקבלי החלטות והציבור הרחב.

כתובת אי-מייל: peacengosf@gmail.com

עמוד הפייסבוק

נשים עושות שלום

תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים וגברים הפועלות בשטח למען פתרון מדיני מוסכם עם שכנינו – הפתרון היחיד שמציע עתיד של תקווה וחיים.

אקטיביזם | חינוך | שינוי וקידום מדיניות | תקשורת

תנועת נשים עושות שלום קמה בקיץ 2014 לאחר מבצע צוק איתן. היא תנועת השטח הגדולה ביותר בארץ הפועלת לכינון הסכם מדיני מכבד ומונה היום מעל 45,000 חברות וחברים.

מטרת התנועה היא להביא לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני באמצעות הסכם מדיני מכבד, לא אלים ומוסכם על שני הצדדים, בהשתתפות נשים ממגוון קבוצות האוכלוסייה בישראל, בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם.

התנועה איננה מפלגתית וחברות בה נשים ממגוון הקהילות בחברה הישראלית: ימין, מרכז ושמאל, דתיות וחילוניות, יהודיות, ערביות, דרוזיות ובדואיות, צעירות ומבוגרות, מרכז ופריפריה. התנועה איננה מצדדת בפתרון כזה או אחר לסכסוך.

התנועה תפעל בחברה הישראלית על מנת להגדיל את ציבור שוחרי השלום בין ישראל לבין הפלסטינים ומדינות האזור. במקביל לא ניתן מנוח למקבלי ההחלטות ונדרוש שינוי סדר העדיפויות כך שפתרון מדיני יזכה לעדיפות גבוהה מזו של הפתרונות הצבאיים והביטחוניים. אנו מבקשות לחבר בין כל יוזמות הנשים על מנת לייצר השפעה רחבה ככל האפשר.

כתובת אי-מייל: womenwagepeace@gmail.com

עמוד הפייסבוק

האגודה למען הלהט"ב בישראל

קידום מעמדה של קהילת הלהט"ב בישראל במטרה להביאה לשוויון זכויות מלא, לרווחה ולביטחון

אקטיביזם | סינגור | קמפיינים

האגודה למען הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים, ביסקסואליות) בישראל היא ארגון הנאבק על זכויות הקהילה הגאה בישראל, הפועל הן במישור הציבורי, התקשורתי והחברתי, והן במתן סיוע נרחב לפרט, בתמיכה נפשית, יעוץ משפטי, גישור למשפחה, סיוע לפליטים, ומתן סיוע לכל נפגע.ת מאפליה או משנאה על רקע נטייה מינית או זהות מגדרית.

עם הקמתה ב-1975, הייתה האגודה לארגון הגאה הראשון בישראל ומאז היא מובילה מאבקים ציבוריים למען כלל חברות וחברי הקהילה, ופועלת לשינוי חברתי וחקיקתי למען קהילת הלהט"ב – גם במישור הארצי וגם בישובים בכל רחבי הארץ בקהילות גאווה מקומיות. האגודה מהווה מוקד ידע לנושאי הקהילה הגאה, ומנהלת הסברה בערוצים שונים למיגור להט"בופוביה וקידום מעמד הקהילה.

אי-מייל:aguda@lgbt.org.il

עמוד הפייסבוק

מגמה ירוקה

ארגון שטח אקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה בישראל

אקטיביזם | חינוך

המגמה הירוקה היא תנועת המתנדבים הסביבתית הגדולה בישראל, המקדמת שינוי סביבתי באמצעות פיתוח מעורבות אזרחית ומנהיגות חברתית. הפעילות של מגמה ירוקה מבוססת על מאות צעירים וצעירות, מתנדבים ומתנדבות, המובילים קמפיינים לשינוי סביבתי ופועלים בתאי פעילות ברחבי הארץ.
המטרה: להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל ולמנוע מרשויות המדינה, מתאגידים ומבני האדם לפגוע במשאבי הטבע ובכל המערכות התומכות בהמשכיות ובתפקוד התקין של החברה והסביבה הטבעית.

כתובת אי-מייל: megama@green.org.il

עמוד הפייסבוק

תנועת עתידנו

תנועה חברתית של עובדים ועובדות סוציאליות, הפועלת מאז 2007 לקידום מעמד המקצוע ומעמדם של השירותים החברתיים בישראל.

אקטיביזם | חינוך | סינגור

תנועת 'עתידנו – למען עתיד העבודה הסוציאלית בישראל' הוקמה בשנת 2007. התנועה קמה מתוך התארגנות ספונטנית של עובדים ועובדות סוציאליות/ים ונקראה בתחילת הדרך ‘מטה המאבק למען עתיד העבודה הסוציאלית’. בתנועת 'עתידנו' חברים עשרות עובדים ועובדות סוציאליות ממקומות עבודה מגוונים, מרקעים שונים ומכל רחבי הארץ. חברי התנועה פעילים/ות ברמת מעורבות גבוהה ביותר ובמספר זירות פעולה במקביל. אחת מזירות הפעולה המרכזיות של התנועה היא איגוד העובדים הסוציאליים.

תנועת 'עתידנו' שמה לה למטרות להילחם על מעמדו ועתידו של המקצוע, על עתידה ופניה של מדינת הרווחה בישראל ועל החזרת האחריות על תושביה למדינה. אנו פועלות/ים:

 • לקדם מאבק על שיפור תנאי השכר של העובדות/ים הסוציאליות/ים.

 • לעצור את הפגיעה שגורמת הפרטת השירותים החברתיים בעובדות/ים ובלקוחות.

 • להילחם על מעמדו ועתידו של המקצוע.

כתובת ​אי-מייל: maavakos@gmail.com

עמוד הפייסבוק

עומדים ביחד

תנועה פוליטית של מאבק ושל תקווה, בעלת ערכים סוציאליסטיים.

אקטיביזם

"עומדים ביחד" היא תנועה ציבורית של מאבק ושל תקווה, ששותפים בה חברים וחברות מכל קצוות הארץ: צעירים ומבוגרים, יהודים וערבים, נשים וגברים. אנחנו רוצים לקבץ יחד את מי שנמאס להם מכך שהשיטה הקיימת לא פועלת לטובת הרוב, אלא לטובת מיעוט קטן, ולסלול את הדרך להעמדת חלופה לשלטון הנוכחי ולהבאת שינוי מהותי בחברה הישראלית. ביחד, נוכל לקדם את ערכי השלום, השוויון והצדק החברתי, ולהפוך את הארץ הזו למקום לכולנו.

אי-מייל: info@standing-together.org

עמוד הפייסבוק

שוברים שתיקה

ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך.

אקטיביזם | חינוך | קמפיינים | תקשורת

שוברים שתיקה הינו ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך. מטרת הארגון היא להעלות את המודעות למציאות היום יומית בשטחים הכבושים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש.

יילים המשרתים בשטחים מאז תחילת האינתיפאדה השנייה (שנת 2000), עדים ואף נוטלים חלק בפעילות צבאית אשר שינתה ומשנה אותם ללא היכר. מקרים של התעללות, ביזה והשחתת רכוש הפכו זה מכבר לנורמה בשטח אך עדיין זוכים לסיווגם כ”מקרים חריגים” על ידי המערכת הצבאית. מן העדויות עולה תמונה חמורה של הידרדרות מוסרית הבאה לידי ביטוי גם באופי פקודות והוראות הפתיחה באש המקבלות הצדקה מנימוקים ביטחוניים. בעוד מציאות זו, המוכרת לחיילי ומפקדי צה”ל, מתנהלת בחצרה האחורית של מדינת ישראל, הציבור הישראלי ממשיך לשתוק ולהכחיש את הנעשה בשמו.

אי-מייל: info@shovrimshtika.org

עמוד הפייסבוק

תנועת לוחמים לשלום

תנועת פעילים פלסטינים וישראלים אשר פועלים יחד באמצעים בלתי- אלימים על מנת להביא לסיום הכיבוש ולפתרון של שלום

אקטיביזם | חינוך

לוחמים לשלום – קבוצת ישראלים ופלסטינים שלקחו חלק פעיל במאבק האלים בין העמים: חיילים וחיילות ישראלים ששירתו בצבא ופלסטינים ופלסטיניות שלקחו חלק במאבק האלים לשחרור ארצם, פלסטין, מהכיבוש הישראלי. אנו שאחזנו נשק  בשירות עמנו, ואחזנו נשק האחד נגד השני וראינו האחד את השני אך ורק דרך כוונות הרובה- הקמנו את לוחמים לשלום על בסיס עקרונות של אי-אלימות והתנגדות לא אלימה. אנו רואים כמשימותינו את העלאת המודעות בקרב שני העמים לתקוות ולסבל של הצד השני, ולקיומם של שותפים לדיאלוג, חינוך לפיוס ולמאבק בלתי-אלים בשתי החברות, ישראל ופלסטין, ויצירת לחץ פוליטי על שתי הממשלות על מנת להביא להפסקת מעגל הדמים, הפסקת ההפרה של זכויות האדם, ולסיום הכיבוש.

אי-מייל: office@cfpeace.org

עמוד הפייסבוק

מחסום Watch

תנועת נשים ישראליות, פעילות שלום, המתנגדת לכיבוש הישראלי בשטחים הכבושים.

אקטיביזם | מחקר

מחסום ווטש היא תנועת נשים ישראליות, פעילות שלום, המייצגות את החברה הישראלית על כל גווניה, מתנגדת לכיבוש הישראלי בשטחים הכבושים ולשלילת זכותם של הפלסטינים לנוע באופן חופשי על אדמתם. אנו מבקשות להשפיע על דעת הקהל בארץ ובעולם ובכך להביא לסיום הכיבוש הפוגע הן בחברה הפלסטינית הן בחברה הישראלית. אנחנו קבוצת נשים אקטיביסטיות הפועלות למען זכויות אדם ונגד הכיבוש.

אי מייל: machsomwatch@gmail.com

עמוד הפייסבוק

נשות הכותל

קבוצת נשים פמיניסטיות-דתיות מכל הזרמים ביהדות הפועלות למען שוויון תפילה לנשים בכותל המערבי.

אקטיביזם | קהילה

המטרה המרכזית של נשות הכותל היא לאפשר חופש תפילה לנשים בכותל המערבי. אנו גאות במאבק שלנו שמהווה מקור של תקווה לפלורליזם בישראל, מאבק ייחודי ומכובד בהדרת נשים במרחב  הציבורי. ארגון נשות הכותל מעולם לא לקח חלק בפעילות מפלגתית. החברות והתומכות שלנו מגיעות מכל גוני הקשת הפוליטית ומכל הזרמים ביהדות – חברות ההנהלה והמנהיגות  של נשות הכותל מחזיקות בדעות שונות, בתפיסות פוליטיות שונות ובמגוון רחב של תחומי עבודה ופעילויות. ההבדלים הללו בינינו מייצגים את תפיסת הפלורליזם שלנו ועושים את המרקם האנושי של נשות הכותל למיוחד.

להעמיק את המודעות לזכותן של נשים להתפלל באופן חופשי במקום המקודש ביותר לעם היהודי, להשפיע על מקבלי החלטות מדיניות ועל מעצבי דעת קהל לאפשר את תפילתנו בקול, להתעטף בטלית, להניח תפילין ולקרוא בתורה כציבור בכותל המערבי. אנו פועלות גם לקדם דגמים שונים של העצמה דתית לנשים יהודיות צעירות ולנערות.

המאבק על הכותל הוא חלק ממאבק רחב יותר נגד הדרה של נשים מהמרחב הציבורי.  הפעילות שלנו לשינוי הסטטוס קוו הקיים בכותל, לפיו נשים אינן מורשות להתפלל בחופשיות, משפיעה על מעגלים נוספים שבהם יש חוסר שוויון לנשים. להעלאת המודעות של הציבור למצב בכותל יש השלכה גם על תחומים נוספים שבהם מתקיימים חוסר שוויון ופגיעה בזכויותיהן של נשים.

כתובת אי-מייל: media@womenofthewall.org.il

עמוד הפייסבוק

אחותי – למען נשים בישראל

קידום שיח ופרקטיקה של פמיניזם הצטלבותי במישור הכלכלי, החברתי, הפוליטי והתרבותי בישראל.

אקטיביזם | סיוע | שינוי וקידום מדיניות

תנועת "אחותי- למען נשים בישראל" פועלת למען ועם נשים מאוכלוסיות מוחלשות. תנועת "אחותי" היא תנועה פמיניסטית-מזרחית יחידה מסוגה בישראל, שמטרתה ליצור תנאים מתאימים בהם נשים מאוכלוסיות מוחלשות, שנתפסות בחברה הישראלית כשקופות, יהיו נראות ומשפיעות. "אחותי" נוסדה על ידי פעילות פמיניסטיות מזרחיות אשר הציבו להן למטרה להעלות על סדר היום הציבורי נושאים של צדק כלכלי וחברתי מתוך תפיסה פמיניסטית הקושרת נושאים של לאומיות, אתניות ופמיניזם. מאז הקמתה הצליחה תנועת "אחותי" להרחיב את השיח והעשייה הפמיניסטיים בישראל בתכנים המתייחסים למגוון ההתנסויות והצרכים של נשים מהפריפריה הגיאוגרפית, הכלכלית, החברתית והתרבותית בארץ.

דרכי פעולה:

 • התעצמות כלכלית של נשים
 • סחר הוגן
 • קידום קולן של נשים מאוכלוסיות מודרות בשיח
 • הציבורי ובזירה הפוליטית
 • מאבק בגזענות ובסקסיזם
 • נגד אלימות כלפי נשים
 • זכויות דיור
 • צדק חלוקתי בתרבות ובחינוך

כתובת אי-מייל: achoti@zahav.net.il

עמוד הפייסבוק

נבחרות

קידום קולן וייצוגן של נשים חרדיות במרחב החברתי, ציבורי ופוליטי.

אקטיביזם

נבחרות – עמותה שמקדמת את קולן וייצוגן של נשים חרדיות במרחב החברתי, ציבורי ופוליטי.

המטרה: לייצר שינוי במפה הפוליטית החרדית על-ידי הכנסת נשים למפלגות החרדיות בכנסת, ברשויות המקומיות ובמועצות דתיות.
דרכי פעולה: העלאת מודעות ציבורית, קמפיינים, פעילות שטח והכשרת מנהיגות.

כתובת אי-מייל:info@nivcharot.com

עמוד הפייסבוק

כיאן

קידום מעמדן של נשים פלסטיניות ומאבק לסיום האפליה על בסיס מגדרי

אקטיביזם

כיאן היא תנועה פלסטינית פמיניסטית אקטיביסטית שהוקמה בחיפה ופועלת ברמה הארצית ליצירת שינוי דרך התמודדות עם שורשי האפליה המגדרית בתחומים הבאים:
1 .סיום כל צורה של אלימות מגדרית
2 .מניעת הטרדות מיניות – בכלל זה גם במקום העבודה ובמרחב האינטרנטי
3 .הגנה על זכויותיהן הפוליטיות, האזרחיות, הסוציאליות וזכויות האדם של נשים
4 .הבטחת שילובן של נשים בפוליטיקה ובעמדות קבלת החלטות.

כתובת אי-מייל: info@kayan.org.il

עמוד הפייסבוק

התנועה לאיכות השלטון

הבטחת שלטון נקי ואיכותי ושמירה על טוהר המידות, שלטון החוק, האינטרס הציבורי והדמוקרטיה במדינת ישראל

אקטיביזם | סינגור

התנועה לאיכות השלטון נאבקת בשחיתות כבר יותר משלושה עשורים. בחזון שלנו אנו רואים מדינה וחברה בהן הערכים נמצאים בקדמת הבמה, וכל פעולה של השלטון נעשית מתוך דאגה אמיתית לאינטרס הציבורי.

אנו פועלים ללא הפסקה כדי לקדם את השקיפות, לשמור על האינטרס הציבורי ועל הקופה הציבורית, לדרוש ממשל איכותי יותר למען אזרחי ישראל, להביא למנהל תקין בכל הרמות, לניהול תקין של כספי הציבור ולחיזוק ערכי הדמוקרטיה, טוהר המידות ושלטון החוק.

התנועה לאיכות השלטון הציבה את עצמה כ"כלב השמירה" של טוהר המידות, הדמוקרטיה ושלטון החוק. היא העותר הציבורי הגדול במדינה והיא מהווה קול חשוב בציבוריות הישראלית.

מאבקנו נעשה במספר אפיקי פעילות המשלימים זה את זה: פעילות משפטית, מחאה ציבורית, פעילות מול התקשורת ובמדיה החברתית כדי לחשוף את מקרי השחיתות לציבור, פעילות חינוכית בכל הארץ, סיוע לחושפי שחיתות, קידום שינוי מדיניות וחקיקה בכנסת ומול מקבלי ההחלטות והפעלת קו לפניות הציבור המאפשר לחשוף ולטפל במקרי שחיתות.

כתובת אי-מייל:mqg@mqg.org.il

עמוד הפייסבוק 

 

דרכנו

הפעלת והעצמת הרוב המתון הישראלי, יהודי וערבי, והשפעה על סדר היום הציבורי ועל מקבלי ההחלטות, ברוח ערכי הציונות, הדמוקרטיה, השוויון והערבות ההדדית.

אקטיביזם

החזון של דרכנו: תנועת דרכנו תפעל לחזק את הערכים הדמוקרטיים והציוניים של ישראל. דרכנו מאמינה שמדינת ישראל צריכה לפעול על בסיס עקרונות מגילת העצמאות וברוח חזון נביאי ישראל: צדק, שוויון, שלום וערבות הדדית.

המטרות:

 1. כדי להבטיח את המשך עתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, נפעל לקדם את עקרון ההיפרדות מהפלסטינים באמצעות הסכם מדיני.
 2. נפעל לחזק את יסודות הצדק החברתי בישראל – צמצום פערים חברתיים והרחבת שוויון הזדמנויות.
 3. נפעל לחזק את אופייה הפלורליסטי והדמוקרטי של מדינת ישראל – חייה ותן לחיות, תוך מתן ביטוי לכלל הזרמים והדתות.
 4. נפעל למען חיזוק שלטון החוק ונאבק כנגד מגמות של שחיתות, הסתה וגזענות.

המשימה: דרכנו היא התנועה האזרחית הגדולה בישראל, המארגנת, מגדילה, מפעילה ומעצימה את הרוב המתון הישראלי, יהודי וערבי, מתוך כוונה להשפיע על סדר היום הציבורי ועל מקבלי ההחלטות, ברוח ערכי הציונות, הדמוקרטיה, השוויון והערבות ההדדית.

כתובת אי-מייל: thisis@darkenu.org.il

עמוד הפייסבוק 

מחזקים

תנועה קהילתית-פוליטית-דיגיטלית לקידום ערכי השמאל

אקטיביזם

מחזקים היא תנועת שמאל דיגיטלית קהילתית-פוליטית שצמחה מהשטח. אנחנו אזרחיות ואזרחיות שקמו לפעול, ביחד. אלפי אנשים לוקחים חלק בפעילויות למען ערכינו כי הם הבינו: אי אפשר לנצח לבד. הפעילות של התנועה כוללת אקטיביזם דיגיטלי וקמפיינים.

כתובת אי-מייל: info@mehazkim.org.il

עמוד הפייסבוק

זזים – קהילה פועלת

מאות אלפי פעילות ופעילים, יהודים וערבים, שמקדמים יחד דמוקרטיה, שוויון ואזרחות פעילה.

אקטיביזם | קמפיינים

זזים היא קהילת הקמפיינים הגדולה בישראל. אנחנו תנועה אזרחית של ערבים ויהודים שמקדמים יחד דמוקרטיה, שוויון ואזרחות פעילה ומשתתפת. אנחנו פוליטיים – הקמפיינים שלנו עוסקים בנושאים הבוערים ביותר על סדר היום הציבורי ונועדו להשפיע על מקבלי ההחלטות; אבל לא מפלגתיים – זזים היא תנועה עצמאית, ומה שמחבר בינינו הם ערכים משותפים של זכויות אדם, מאבק בכיבוש ובגזענות וצדק חברתי וסביבתי.

הכלים העיקריים שלנו הם כלים מקוונים, שמאפשרים לנו להגיע במהירות לציבור רחב ובאמצעותם אנחנו יוזמים ומארגנים קמפיינים ופעולות ברחוב וברשת. אנחנו מאמינים שהקול של כל אחת ואחד מאתנו שווה יותר מאשר פתק הצבעה בבחירות ושאזרחות פעילה וביקורתית היא מרכיב הכרחי בדמוקרטיה.

כתובת אי-מייל:  contact@zazim.org.il

עמוד הפייסבוק