מאגר האירגונים

המרכז לשינוי מדיניות בשתיל – הקרן החדשה לישראל שמח להגיש לכן/ם את מאגר ארגוני החברה האזרחית הפועלים לקידום סוגיות אזרחיות וחברתיות למען דמוקרטיה, זכויות אדם, שוויון וצדק חברתי בישראל. הארגונים מופיעים לפי תחומי פעילות ולפי סדר א-ב.

פנים

פנים – איגוד ארגוני יהדות ישראלית

ארגון-גג המאגד תחתיו שישים ארגונים העוסקים בחינוך, בקהילתיות ובתרבות יהודית ישראלית.

השכלה | חינוך | קהילה

ארגון פנים מאגד תחתיו ארגונים שונים העוסקים בתרבות ובזהות יהודית במגוון רחב של תפיסות עולם: חילוניים, אורתודקסיים, רפורמיים וקונסרבטיביים; קהילות עירוניות ובני ההתיישבות העובדת; ארגונים אשכנזיים ומזרחיים; ארגוני עולים חדשים וותיקים.

כתובת אי-מייל: office@panim.org.il

עמוד הפייסבוק

יד ביד

יד ביד

קידום חברה אזרחית משותפת לערבים ויהודים בישראל באמצעות חינוך דו לשוני והקמת קהילות.

חינוך | קהילה

עמותת יד ביד הוקמה בשנת 1997 במטרה לקדם ולפתח בישראל חברה משותפת לערבים ויהודים. לשם כך, העמותה מקימה ומפעילה מסגרות חינוכיות וחברתיות, המהוות תשתית לחיים משותפים של אזרחי המדינה. בתי הספר של יד ביד מוכרים, רשמיים ומפוקחים ע”י משרד החינוך. בתי הספר הם ציבוריים ופתוחים לכל השכבות והקבוצות בחברה היהודית ובחברה הערבית. הקבלה אליהם אינה תלויה ביכולת הכלכלית של המשפחה או בעמידה במבחנים ובדרישות כלשהן.

אי-מייל:office@hih.org.il

עמוד הפייסבוק

הציבור החרדי ממלכתי

הציבור החרדי ממלכתי הינו ארגון גג ליוזמות וארגונים בתחומי חברה, מעמד האישה וחינוך

חינוך | קהילה | שינוי וקידום מדיניות | תמיכה והעצמה

הציבור החרדי ממלכתי הינו ארגון גג ליוזמות וארגונים בתחומי חברה, מעמד האישה וחינוך

כתובת אי-מייל: office@newharedim.org

עמוד הפייסבוק

סדאקה-רעות

שותפות נוער וצעירים ערבי-יהודי, מחנכת לפעול לשינוי המציאות מתוך שותפות דו-לאומית ולמען קידום חברה שוויונית וצודקת

חינוך

סדאקה-רעות נוסדה ב-1983 על ידי קבוצת סטודנטים יהודים ופלסטינים. מאז פועלת התנועה באזורים שונים בארץ. פעילותנו מתמקדת בחינוך למעורבות פוליטית וחברתית של בני נוער וסטודנטים, וביצירת קהילת פעילים דו-לאומית לשינוי חברתי. פעילים פלסטינים ויהודים בסדאקה-רעות, פועלים יחד למען יצירת שותפות דו לאומית בחברה בה אנו חיים. אנו מאמינים ששותפות זו ניתנת להשגה דרך הכרה בחוסר הצדק המובנה במציאות שלנו היום, לקיחת אחריות ותיקון, וזאת כבסיס לבנייתו של עתיד חדש ומשותף לשני העמים ולמיעוטים נוספים החיים בארץ. היחסים בין הרוב היהודי למיעוט הפלסטיני בישראל מושפעים מאי-שוויון במישור האזרחי ומהקונפליקט הישראלי-פלסטיני. בעוד פתרון הסכסוך נראה רחוק מהישג יד, חוקים המעודדים דה-לגיטימציה של האזרחים הפלסטינים ממשיכים להעמיק את הנתק בין שתי הקבוצות. אנו רואים בממסד אחראי ישיר למדיניות המפלה, להפרדה, ולהעמקת אי האמון בין יהודים ופלסטינים. במציאות זו יש מעט מדי מסגרות המאתגרות את ההפרדה והנתק. במציאות זו קיימות מעט קבוצות הפועלות במשותף לסיום הסכסוך.

כתובת אי-מייל:info@reutsadaka.org

עמוד הפייסבוק

המרכז לקידום פליטים אפריקאיים ARDC

הגנה, סיוע והעצמה של פליטים אפריקאיים ומבקשי מקלט בישראל

חינוך | סיוע | שטח

המרכז לקידום פליטים אפריקאיים הוקם ע"י פליטים מאפריקה ואזרחים ישראלים במטרה לסייע ולחזק פליטים ומבקשי מקלט בישראל.
ארגון ללא מטרת רווח שהוקם ב-2004 כדי לשמש קול למבקשי המקלט שהגיעו מאפריקה לישראל. מאפשר לכל פליט/ה לממש את זכותו/ה להגיש בקשת מקלט על פי אמנת הפליטים (שישראל חתומה עליה) למרות הקשיים שמעמידים בפני פליטים לא-יהודים בישראל. פעילות הארגון כוללת יעוץ פרטני, עזרה הומאניטרית, חינוך (שעורי אנגלית ועברית), פיתוח קהילתי והעלאת מודעות הציבור בישראל. בנוסף אנו מפעילים מקלט לנשים עם ילדים ותכנית להעצמת הנשים.
כתובת אי-מייל:info@ardc-israel.org

רופאים לזכויות אדם

ארגון לשינוי חברתי הנאבק לקיום זכויות אדם ובתוכן מימוש מלא ושוויוני של הזכות לבריאות לכל בני האדם החיים תחת שליטת מדינת ישראל.

אקטיביזם | חינוך | סיוע | סינגור | תקשורת

רופאים לזכויות אדם מאמינים שאפשר וצריך לפעול למען הקהילות השונות – בבתי החולים, במחסומים, בבתי הכלא, במפעלים ובגינות הציבוריות – אזרחים, חסרי מעמד אזרחי, פלסטינים, מהגרים ופליטים – כולם זקוקים לשיוויון, צדק, חירות ובריאות.

מול מטופלים המפקידים את בריאותם וחייהם בידי המערכות המטפלות, מתוך אמונה בכנותן של המילים "אשמור אותם מכל רע ועוולה", יש והקהילה הרפואית שותפה – פסיבית או אקטיבית – בפרקטיקות דכאניות הפוגעות בשיוויון ובבריאות, ומסכנות את בני האדם החיים כאן. לפיכך, חיוני שבכל מעשה ידינו נסרב להיות פקידים צייתנים במדיניות המגבירה אי שיוויון ואלימות מבנית, ונפעל לבסס אלטרנטיבה שאינה נשענת על שנאה או מדרוג הזכויות, אלא על שיוויון אמיתי וסולידריות.

אוכלוסיות יעד:
חסרי מעמד – מבקשי מקלט ופליטים | כלואים | פלסטינים בשטחים הכבושים | סגירת פערי בריאות בין המרכז לפריפריה.
דרך פעולה:
פעילות ציבורית, חינוך, פעילות משפטית ואדבוקסי בישראל ובינלאומי.
הפעלת שתי מרפאות:
1 .ביפו לחסרי מעמד ללא ביטוח רפואי
2 .מרפאה ניידת בגדה המערבית ובעזה. בארגון פועלים צוותי רפואה ורווחה, מתנדבים, וצוות מקצועי לא רפואי. המשלבים עשייה רפואית וסנגורית כנגד הפרות זכויות אדם

כתובת אי-מייל:assaf@phr.org.il

עמוד הפייסבוק

חוש"ן

ארגון החינוך וההסברה של הקהילה הגאה בישראל

חינוך

מזה 18 שנים שארגון חוש״ן מקדם סובלנות ופתיחות כלפי קהילת הלהט״ב ברחבי מדינת ישראל. חוש״ן, זוכה פרס נשיא המדינה להתנדבות לשנת 2021 ואחד מארגוני הקהילה הגדולים והמובילים בארץ, פועל מדי יום בשלל מוקדים ומול קהלי יעד מגוונים לעידוד קבלה של למגוון הקשת הלהט״בית ובתהליך עמוק איטי ממגר להט״בופוביה ומייצר שינוי חברתי עבור קהילת הלהט״ב הלכה למעשה.

פועלו העיקרי של הארגון הוא העברת סדנאות והרצאות, בשלל מסגרות במדינת ישראל: במערכת החינוך, לתלמידים מכיתה ז׳ ולצוותי חינוך מגיל הגן ועד התיכון; במערכת הביטחון- צה״ל, מג״ב ומשטרת ישראל; במגזר העסקי ועוד. מטרתן של הסדנאות היא לאפשר היכרות אישית עם קהילת הלהט״ב וקבלת כלים פרקיטיים ליצירת סביבה מכילה ובטוחה בעבורם.

כתובת אי-מייל: digital@hoshen.org

עמוד הפייסבוק

הבלוק הדמוקרטי

הארגון פועל לניטור שיח ברשתות והגברת המודעות לדמוקרטיה הישראלית

חינוך | מוניטורינג | קמפיינים | תקשורת

מטרות הבלוק הדמוקרטי הן קידום ושמירה על כלל זכויות האדם בישראל ובשטחים שבשליטתה, פעילויות חינוך שמטרתן העמקת הידע הציבורי והעלאת המודעות בישראל ובתפוצות בנושאים הקשורים לדמוקרטיה בישראל.

עמוד הפייסבוק

גבעת חביבה

קידומן של ערבות הדדית, שוויון אזרחי ושיתוף פעולה בין קבוצות במחלוקת

חינוך

גבעת חביבה היא ארגון אזרחי לשינוי חברתי, מייסודה של קרן חבצלת, הפועל לקידום חברת מופת בישראל, בדגש על יצירת חברה משותפת ליהודים וערבים. עקרונותיה של חברה זו מעוגנים בכבוד הדדי, אמון, פלורליזם ושוויון מהותי בין אזרחים.יות.
אנו פועלים לקידומה של חברה דמוקרטית ומשגשגת לכלל אזרחי.יות ישראל, החותרת לשלום עם שכנותיה ואחוות עמים. פעילותנו מתמקדת בתחומי חינוך, לימוד שפות, תרבות ואמנות. הידע והמומחיות הייחודיים של גבעת חביבה נשענים על שותפות יהודית-ערבית פנים ארגונית, המהווה מסד מרכזי בתפיסת עולמנו הארגונית והערכית.
כתובת אי-מייל: ronitghsec@gmail.com

בית ספר לשלום – נוה שלום

מוסד חינוכי-רעיוני של וואחת אלסלאם ~ נווה שלום המקדם יחסים שוויוניים וצודקים בין יהודים ופלסטינים בישראל ובפלסטין.

חינוך

בית הספר וואחת אל סלאם – נווה שלום הינו מוסד חינוכי ייחודי, דו לאומי, דו לשוני ורב תרבותי השואף להביא לידי ביטוי את המגוון האנושי הישראלי פלסטיני במיטבו.
אנו מאמינים כי זכותם של כל ילדה וילד לגדול ולהתחנך באווירה של כבוד ותוך שמירה על זהותם האישית והלאומית.
הלמידה יחד והגשמת ערכי השוויון והאחווה בין העמים, מנחים את דרכינו החינוכית, תוך אחריות אישית וקבוצתית. לפיכך יפעל בית הספר ביצירתיות ובהתמדה להוות מודל להוויה משותפת ופורצת דרך.
כתובת אי-מייל:nswasprs@nswas.info

בזכות

קידום זכויות של אנשים עם כל סוגי המוגבלויות, בכל תחומי החיים

חינוך | סיוע | סינגור

ארגון בזכות, המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלויות, מקדם מאז הקמתו ב-1992 את השוויון והשילוב של אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית בכל תחומי החיים. בזכות הוא הארגון הוותיק והמוביל בתחומו בארץ.
אנו משתמשים במגוון כלים, ובהם סיוע ממוקד ופרטני, ללא עלות, לכ-2,000 פונים בשנה; העברת סדנאות והכשרות לאנשים עם מוגבלות, בני משפחה ואנשי מקצוע; פיתוח מודלים חדשניים, המלווים במחקר; שותפות בקואליציות של ארגונים ובוועדות של מקבלי החלטות; פעילות משפטית נרחבת ומגוונת, שכוללת בין היתר יוזמות חקיקה, הגשת עתירות תקדימיות וניטור מדיניות.
קידמנו למעלה מ-20 חוקים המהווים את ליבת החקיקה בתחום של זכויות של אנשים עם מוגבלויות. ניהלנו יותר מ-100 הליכים משפטיים שהובילו להכרה בזכויות של אנשים עם מוגבלות. בין הישגינו – חקיקתו של חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות וחוק שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים בבתי ספר רגילים.
טלפון: 02-6521308
כתובת אי-מייל: mail@bizchut.org.il

בוסתן בני אברהם

קידום שינוי תודעתי רחב בישראל וברשות הפלסטינית

חינוך

עמותה א-פוליטית המחברת בין המסורות המשותפות לבני אברהם כבסיס לקבלת השונה וליצירת חברה בריאה ותרבות אזורית משותפת ובת-קיימא, תוך חיבור לאדמה ולטבע.

עמותת בוסתן בני אברהם נולדה מתוך אהבה, מתוך סיפורם האישי של איהאב ואורה בלחה. איהאב, ערבי-מוסלמי מיפו, מנהיג רוחני לשלום, ואורה, מורה לתנועה ומחול יהודיה מהגליל, נפגשו, התאהבו, התחתנו וכאשר בנם הבכור גדל, בחרו להקים את הבוסתן – גן ילדים ומרכז קהילתי לכל העמים והדתות, המושתת על אהבה, קבלה ואנושיות. בשנת 2011 חברו אל אורה ואיהאב, קבוצה של אנשי חזון ועשייה, ויחד ייסדו את עמותת בוסתן בני אברהם. מה שהתחיל מגן ילדים אחד, הפך במרוצת השנים למיזם חינוכי-חברתי וקהילתי, פורץ דרך, תחת השם  Human First Education, הפועל להמסת גבולות והסרת מחסומי הפחד והבורות בין אנשים, חברות וקהילות.

עמותת הבוסתן פועלת במרץ מדי יום, לקירוב לבבות, חינוך לאנושיות ובניית חיים של שותפות ואחווה, הבא ליצור שינוי תודעתי ותפיסתי באזורנו, אזור המזרח התיכון. עמותת הבוסתן פועלת ומקדמת את המודל  HFE בשלושה ערוצים עיקריים ובפריסה רב-גלאית.

כתובת אי-מייל: orchard.of.abraham@gmail.com

עמוד הפייסבוק 

אפשר אחרת

קידום חיים משותפים בישראל ויצירת שותפות רב תרבותית בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית בדגש על יחסי יהודים וערבים

חינוך

עמותת "אפשר אחרת" הופכת חזון למציאות ומאפשרת ליהודים וערבים ליצור יחדיו חברה משותפת בישראל. העמותה מאפשרת מפגש ישיר ובלתי אמצעי, מסייעת בהפחתת חששות ודעות קדומות, מייצרת חשיפה לתרבות השנייה, מפתחת סבלנות, אמון והבנה הדדית ויוצרת מחויבות ואמונה בעשייה משותפת, רב תרבותית, למען עתיד החברה הישראלית כולה.
עמותת "אפשר אחרת פועלת בפריסה ארצית רחבה ומשרתת 5000 ערבים ויהודים בכל שנה.
העמותה פועלת לצד תלמידים ובני נוער, מורים ומנהלי בתי ספר, הורים ומנהיגים מקומיים, צוותי עיריה וראשי ערים.

כתובת אי-מייל: info@anewway.org.il

עמוד הפייסבוק

איגי

תמיכה בבני.ות נוער שמתמודדים ומתמודדות עם זהות מינית ומגדרית שונה

חינוך | קהילה | תמיכה והעצמה

במציאות של החברה הישראלית כיום- הקהילה הגאה הבוגרת מתרכזת ברובה בעיר תל אביב וסביבתה. בטח בסביבה של בני נוער בישראל – אנו רואים פחות ופחות דמויות בוגרות משמעותיות להט"ביות בחייהם. מצב זה מסביר את הבחירה של רב בני הנוער בישראל כיום "להישאר בארון" ולהסתיר את זהותם המינית או/ו המגדרית גם ממשפחותיהם והקרובים להם ביותר. איגי שמה לעצמה כיעד להיות מרחב חברתי משמעותי עבור כל נער ונערה מהקהילה הגאה בישראל, ולייצר עבורם מרחב חברתי משמעותי לגדול ולצמוח בו. בארגון כ-400 מתנדבים ומתנדבות ומעל ל-4,000 חניכים וחניכות הנוכחים בפעילות השוטפת לאורך השנה. איגי שם לעצמו כמטרה לפעול למען העצמה של בני נוער וצעירים להט"בים במטרה לייצר עבורם מקום חברתי משמעותי. הארגון פועל למען חינוך ושינוי חברתי עבור נוער להט"בי והטרו-סקסואלי כאחד ופועל למיגור תופעות אלימות, גזענות וגילויי הומופוביה לשם יצירת חברה צודקת, שוויונית ודמוקרטית.

כתובת אי-מייל:office@igy.org.il

היווט

סיוע סוציאלי חינוכי וכלכלי ליוצאי אתיופיה בעזרת חינוך בלתי פורמאלי ותוכניות העצמה מיוחדות לילדים, בני נוער והורים יוצאי אתיופיה

חינוך

עמותת 'היווט' (חיים באמהרית) הינה עמותה לסיוע סוציאלי, חינוכי וכלכלי ליוצאי אתיופיה.
הוקמה בשנת 2001 על ידי נשות חינוך אקדמיות יוצאות אתיופיה, אשר חווה בעצמן את קשיי הקליטה ובחרו להנהיג שינוי חברתי בקהילתן. העמותה מנוהלת ומופעלת ע"י מנהיגות מתוך הקהילה, המגשרת על פערים חברתיים תוך התייחסות ורגישות מוגברת לתרבות האתיופית.
'היווט' מציעה חינוך בלתי פורמלי ותוכניות העצמה מיוחדות לילדים, בני נוער והורים יוצאי אתיופיה.
כתובת אי-מייל: hiyot@012.net.il

האגודה לזכויות האזרח

ארגון הנאבק על כל הקשת של זכויות האדם בישראל

חינוך | מחקר | סיוע | סינגור | שינוי וקידום מדיניות | תקשורת

האגודה לזכויות האזרח הוקמה בשנת 1972, והיא ארגון זכויות האדם הגדול, הוותיק והמוביל בישראל. האגודה היא ארגון זכויות האדם היחיד העוסק בכל קשת זכויות האדם: מחופש הביטוי ועד הזכות לדיור, מהגנה על זכויות האדם בשטחים הכבושים ועד להגנה על הפרטיות באינטרנט. כל זאת כדי שנוכל לדבר, לחשוב ולחיות במדינה ששומרת על הזכויות של כולנו, ובחברה שוויונית וצודקת. אנחנו מחויבים להגנה על זכויות האדם ולקידומן, בכל מקום שבו האחריות לפגיעה בזכויות היא של הרשויות הישראליות.

האגודה פועלת למען החברה בישראל וכחלק ממנה, כדי להגן ולקדם את הזכויות של כולן וכולם, ללא קשר ותנאי למעמדם בישראל: אזרחים, תושבים, פליטים ומבקשי מקלט, מהגרי עבודה, תושבי ירושלים המזרחית ותושבי השטחים הכבושים; נשים וגברים, דתיים וחילונים, יהודים ופלסטינים, בעלי דעות פוליטיות מהימין ומן השמאל.

כתובת אי-מייל: mail@acri.org.il

עמוד הפייסבוק

הוועד הציבורי נגד עינויים

מיגור תרבות העינויים בישראל ולמיגורה של החסינות המוחלטת המוענקת למענים

חינוך | סינגור | שטח

הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל הוא ארגון זכויות אדם, אשר מאז 1990 פועל למען מיגור העינויים בישראל. אנחנו מגינים על מי שנפגעו בחקירות, בהפגנות, בעת מעצר, בבתי הסוהר ועוד; ומייצגים ישראלים, פלסטינים, פליטים ומהגרים שספגו עינויים, יחס בלתי אנושי ואכזרי או משפיל מידי הרשויות הישראליות –שב”כ, משטרת ישראל, צה”ל ועוד.

אנשי הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל מאמינים כי עינויים והתעללות מכל סוג, ובכל מצב, אינם עולים בקנה אחד עם ערכי המוסר, הדמוקרטיה ושלטון החוק. אנו שואפים לישראל חופשית מאלימות ממסדית, בה א/נשים אשר גופם ונפשם נפגעו זוכים להכרה ולצדק.

כתובת אי-מייל: pcati@stoptorture.org.il

עמוד הפייסבוק

ליבי במזרח

הקואליציה להקצאה שוויונית של משאבי התרבות בישראל

חינוך | תרבות

קואליציה של עשרות ארגונים לקידום צדק חלוקתי והקצאה שוויונית של משאבי התרבות והחינוך בישראל.
דרכי פעולה:
1 .קידום התרבות המזרחית, אתיופית ופלסטינית דרך אירועי תרבות ומוזיקה, מפגשים עם יוצרות/ים, הוצאה לאור של ספרים, קטלוגים וכתבי עת, השקות ספרים, ימי עיון, פסטיבלים, קונצרטים, תערוכות ומיצגי אמנות.
2 .שינוי מדיניות בתחום התרבות באמצעות דוחות ופרסומים שונים, פעילות משפטית וציבורית.

עמוד הפייסבוק

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני

פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטיני הפועל למען דו קיום ושלוםומונה למעלה מ-600 משפחות שכולות

אקטיביזם | חינוך | תקשורת

כל חברי הפורום איבדו בן משפחה כתוצאה מהסכסוך הממושך, ובפעילותם המשותפת הגיעו להבנה כי הדו קיום בין האנשים ובין העמים הוא אפשרי ואף הכרחי להשגת שלום בר קיימא. את התובנות הללו מבקשים חברי הפורום להנחיל לשתי החברות, הישראלית והפלסטינית.

דרכי פעולה:
פעילות ציבורית, טקס זיכרון אלטרנטיבי.

כתובת אי-מייל: office@theparentscircle.org

עמוד הפייסבוק

פורום ארגוני השלום הישראלי

איחוד של ארגוני שלום, זכויות אדם וחברה משותפת המקדמים סיום הסכסוך הישראלי-פלסטיני ושלום בר קיימא.

אקטיביזם | חינוך | תקשורת

פורום ארגוני השלום הוא מסגרת ישראלית דינמית של כמאה ארגוני שלום, זכויות אדם וחברה משותפת, הפועלים ליצירת מציאות חיים של שלום. הארגונים מקדמים, כל אחד בשיטתו פתרון בר קיימא לסכסוך שיסיים בדרכי שלום את השליטה המשחיתה של ישראל על העם הפלסטיני ויבטיח ביטחון, חופש, כבוד ושכנות טובה בין שני העמים במרחב שבין הים לירדן. פורום ארגוני השלום הוקם לפני עשור על ידי ד"ר רון פונדק ז"ל. הפורום פועל במטרה לחזק את שיתוף הפעולה בין הארגונים ולקדם שלום, פיוס, וזכויות אדם בקרב החברה האזרחית, מקבלי החלטות והזירה הבין לאומית. הפורום מבקש לחזק את פעילות הארגונים תוך הצגת אלטרנטיבה משמעותית לסדר היום הפוליטי, המתמיד בניהול הסכסוך במקום בסיומו בדרכי שלום. פורום ארגוני השלום מאמין שבמציאות של אלימות, גזענות גואה, סרבנות פוליטית וחוסר אמון בפתרונות של שלום, העשייה הענפה של הארגונים היא בעלת תרומה קריטית לקידום חזון ותהליכי שלום ארוכי טווח. הארגונים פועלים במגוון התחומים של חינוך לשלום ודיאלוג, שמירה על זכויות מיעוטים, חיזוק דו-קיום בין החברה היהודית לפלסטינית וקידום תהליכי שלום בכל הרבדים לסיום הסכסוך הישראלי – פלסטיני.

מטרת הפורום: סיום השליטה של ישראל על העם הפלסטיני והבטחת עצמאות, ביטחון, חופש, כבוד, דו קיום, שגשוג ושכנות טובה בין שני העמים במרחב שבין הים לירדן.

דרכי פעולה: פעילות במגוון תחומים של חינוך, דיאלוג, תקשורת, שמירה על זכויות מיעוטים וזכויות אדם, חיזוק דו-קיום בין החברה היהודית לפלסטינית וקידום תהליכי שלום מול מקבלי החלטות והציבור הרחב.

כתובת אי-מייל: peacengosf@gmail.com

עמוד הפייסבוק

נשים עושות שלום

תנועה בלתי מפלגתית, רחבה וצומחת, של אלפי נשים וגברים הפועלות בשטח למען פתרון מדיני מוסכם עם שכנינו – הפתרון היחיד שמציע עתיד של תקווה וחיים.

אקטיביזם | חינוך | שינוי וקידום מדיניות | תקשורת

תנועת נשים עושות שלום קמה בקיץ 2014 לאחר מבצע צוק איתן. היא תנועת השטח הגדולה ביותר בארץ הפועלת לכינון הסכם מדיני מכבד ומונה היום מעל 45,000 חברות וחברים.

מטרת התנועה היא להביא לסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני באמצעות הסכם מדיני מכבד, לא אלים ומוסכם על שני הצדדים, בהשתתפות נשים ממגוון קבוצות האוכלוסייה בישראל, בהתאם להחלטה 1325 של האו"ם.

התנועה איננה מפלגתית וחברות בה נשים ממגוון הקהילות בחברה הישראלית: ימין, מרכז ושמאל, דתיות וחילוניות, יהודיות, ערביות, דרוזיות ובדואיות, צעירות ומבוגרות, מרכז ופריפריה. התנועה איננה מצדדת בפתרון כזה או אחר לסכסוך.

התנועה תפעל בחברה הישראלית על מנת להגדיל את ציבור שוחרי השלום בין ישראל לבין הפלסטינים ומדינות האזור. במקביל לא ניתן מנוח למקבלי ההחלטות ונדרוש שינוי סדר העדיפויות כך שפתרון מדיני יזכה לעדיפות גבוהה מזו של הפתרונות הצבאיים והביטחוניים. אנו מבקשות לחבר בין כל יוזמות הנשים על מנת לייצר השפעה רחבה ככל האפשר.

כתובת אי-מייל: womenwagepeace@gmail.com

עמוד הפייסבוק

הפורום לחשיבה אזורית

מידע וניתוח מקצועי על סכסוך ופיוס בין ישראל לערבים, המזרח התיכון ומקומה של ישראל בו ויחסי יהודים-ערבים

חינוך | מחקר | תקשורת

הפורום לחשיבה אזורית נוסד בשנת 2014, לאחר שלוש שנות פעילות באתר "אתה יכול לחשוב", במטרה לחולל שינוי באופן שבו הציבור הישראלי תופס את המזרח התיכון ואת מקומה של ישראל בתוכו, ולגרות שיח מורכב על האזור שאינו ממוקד יהודי. לצורך כך, חברי המחקר בפורום, שרובם מרצים וסטודנטים למוסדות במוסדות להשכלה גבוהה בישראל, מציעים מידע וניתוח מעמיקים ומגוונים ביחס לשיח הרווח בישראל על המזרח התיכון, ו להפיץ את מוצריה לציבור.

השיח הציבורי והמקצועי בישראל על המזרח התיכון מרוכז בישראל (ובמיוחד ב"מה שטוב ליהודים"), ומפיקיו מתייחסים לעוינות הרווחת בין יהודים לערבים כמצב קיומי. לכן, שיח זה מאופיין בגישה ביטחונית, חד מימדית, הממוקדת בסיכונים מחד ובאינטרסים של מדינות, מוסדות וארגונים מצד שני. לעומת זאת, חברי הפורום מבקשים להבין את המתרחש באזור בעיניו של "האחר", ודוחים את תפיסת העוינות בין יהודים לערבים כמצב קיומי או הכרחי. לכן גישת הפורום היא אזרחית, מרובדת, ולוקחת בחשבון גם הזדמנויות, אינטרסים של קבוצות כוח ואינטרסים של אזרחים ותושבים.

כתובת אי-מייל:foregthink@gmail.com

עמוד הפייסבוק 

מגמה ירוקה

ארגון שטח אקטיביסטי, התנדבותי ולא מפלגתי, הפועל לקידום נושאי איכות הסביבה בישראל

אקטיביזם | חינוך

המגמה הירוקה היא תנועת המתנדבים הסביבתית הגדולה בישראל, המקדמת שינוי סביבתי באמצעות פיתוח מעורבות אזרחית ומנהיגות חברתית. הפעילות של מגמה ירוקה מבוססת על מאות צעירים וצעירות, מתנדבים ומתנדבות, המובילים קמפיינים לשינוי סביבתי ופועלים בתאי פעילות ברחבי הארץ.
המטרה: להשפיע על מקבלי ההחלטות לפעול למען הרחבת מעגלי הצדק הסביבתי והחברתי בישראל ולמנוע מרשויות המדינה, מתאגידים ומבני האדם לפגוע במשאבי הטבע ובכל המערכות התומכות בהמשכיות ובתפקוד התקין של החברה והסביבה הטבעית.

כתובת אי-מייל: megama@green.org.il

עמוד הפייסבוק

תנועת עתידנו

תנועה חברתית של עובדים ועובדות סוציאליות, הפועלת מאז 2007 לקידום מעמד המקצוע ומעמדם של השירותים החברתיים בישראל.

אקטיביזם | חינוך | סינגור

תנועת 'עתידנו – למען עתיד העבודה הסוציאלית בישראל' הוקמה בשנת 2007. התנועה קמה מתוך התארגנות ספונטנית של עובדים ועובדות סוציאליות/ים ונקראה בתחילת הדרך ‘מטה המאבק למען עתיד העבודה הסוציאלית’. בתנועת 'עתידנו' חברים עשרות עובדים ועובדות סוציאליות ממקומות עבודה מגוונים, מרקעים שונים ומכל רחבי הארץ. חברי התנועה פעילים/ות ברמת מעורבות גבוהה ביותר ובמספר זירות פעולה במקביל. אחת מזירות הפעולה המרכזיות של התנועה היא איגוד העובדים הסוציאליים.

תנועת 'עתידנו' שמה לה למטרות להילחם על מעמדו ועתידו של המקצוע, על עתידה ופניה של מדינת הרווחה בישראל ועל החזרת האחריות על תושביה למדינה. אנו פועלות/ים:

  • לקדם מאבק על שיפור תנאי השכר של העובדות/ים הסוציאליות/ים.

  • לעצור את הפגיעה שגורמת הפרטת השירותים החברתיים בעובדות/ים ובלקוחות.

  • להילחם על מעמדו ועתידו של המקצוע.

כתובת ​אי-מייל: maavakos@gmail.com

עמוד הפייסבוק

סיכוי – אופוק

ארגון משותף לערבים ויהודים שפועלים יחד מאז 1991 לקדם שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים והיהודים בישראל.

חינוך | סיוע | תקשורת

סיכוי-אופוק הוא ארגון משותף לערבים ויהודים שפועלים יחד מאז 1991 לקדם שוויון ושותפות בין האזרחים הערבים והיהודים בישראל. אנחנו עובדים עם רשויות מקומיות ערביות והנהגת החברה הערבית מול משרדי ממשלה, גופים ציבוריים, התקשורת והציבור הרחב, כדי לחולל שינויי מדיניות שיביאו לשוויון חומרי ומהותי, לחיים משותפים ולמרחבים משותפים לאזרחים הערבים-פלסטינים ולאזרחים היהודים החיים פה יחד. מודל הפעולה שלנו מכתיב ניהול משותף ערבי-יהודי בכל הרמות, ומבטיח שוויון ושותפות בתהליכי העשייה וקבלת ההחלטות בתוך הארגון.

אנחנו ממפים את החסמים –  ברמה הממשלתית והמקומית – שמונעים הקצאה שוויונית של משאבי המדינה, מגבשים ומפרסמים המלצות מדיניות כדי להתגבר עליהם ועובדים מול משרדי הממשלה כדי להבטיח את האימוץ והיישום של ההמלצות, בתחומים כמו תכנון ודיור ברשויות המקומיות הערביות, קידום תחבורה ציבורית, תשתיות, תעסוקה ועוד. בנוסף, סיכוי-אופוק מלווה רשויות מקומיות ערביות בקידום תכנון עירוני שתואם את צורכי הדיור והתחבורה של התושבים ומפתחת כלים והדרכות מקצועיות למען פיתוח כלכלי ואורבני ברשויות המקומיות הערביות. אנו מקדמים מציאות של חברה משותפת ומרחבים משותפים המבוססים על כבוד, אמון והיכרות בין יהודים לערבים. ההפרדה במגורים, בחינוך ובמסגרות חברתיות וחוסר ההיכרות בין החברות מייצרת זרות וניכור, המקצינים את הדעות הקדומות וההסתה על רקע הסכסוך הלאומי ומאפשרים אפליה של האזרחים הערבים בכל רובדי החיים, כולל במשאבים ובתקציבים.

כדי לקדם מציאות שוויונית ומשותפת יותר, אנחנו פועלים גם מול התקשורת העברית, הערבית והבינלאומית וברשתות החברתיות ליצירת שיח ציבורי שוויוני, ותורמים מהידע המקצועי שצברנו לדיונים הנוגעים ליחסי יהודים-ערבים בישראל.

אי-מייל:office@www.sikkuy-aufoq.org.il

עמוד הפייסבוק

עמותת מבט

פיתוח מודעות בין-תרבותית ופיתוח זהות חברתית אזרחית בישראל באמצעות הקניית כלים לחיים ועבודה בחברה בין- תרבותית.

חינוך

עמותת מבט מתמודדת עם האתגר הרב-תרבותי בחברה הישראלית, בשאיפה לפתח ולהקנות כלים לחיים משותפים ועבודה אפקטיבית בחברה רב-תרבותית. העמותה הוקמה ב-2008, ופועלת מזה 10 שנים במרחב האקדמי. עבור רוב הסטודנטים הישראלים, המפגש בקמפוס האקדמי מהווה הזדמנות ראשונה, ולעיתים אחרונה, למפגש עם שלל מגזרי החברה הישראלית, על בסיס שווה. עם זאת, עבור רוב הסטודנטים, ההזדמנות למפגש הזה איננה מתממשת. תכניות מבט פועלות בשותפות עם אוניברסיטאות ומכללות, על מנת לספק לסטודנטים הזדמנויות להכיר סטודנטים מרקע תרבותי מגוון, במסגרת תכניות דיאלוג ארוכות טווח ואירועים רב-תרבותיים. ב-10 השנים האחרונות קיימנו למעלה מ-100 סדנאות תהליכיות ב-10 קמפוסים, עבור למעלה מ-1,700 סטודנטים ברחבי הארץ.

כתובת אי-מייל: info@mabat.org

עמוד הפייסבוק

שלום עכשיו

תנועת שמאל ציונית השואפת להבטיח את המשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית

חינוך | מחקר | שטח | תקשורת

שלום עכשיו היא תנועת שמאל ציונית השואפת להבטיח את המשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ופועלת כדי לקדם את הפתרון היחיד שיאפשר זאת – הקמת מדינה פלסטינית על בסיס גבולות 1967 לצידה של מדינת ישראל. פעילויות שלום עכשיו נועדו לייצג את הציבור הישראלי התומך בפתרון שתי המדינות, להציב נושאים הקשורים לסכסוך ולפתרונו בראש סדר היום הציבורי ולהפעיל לחץ על מקבלי החלטות. מגוון ערוצי הפעילות של התנועה כוללים הפגנות ופעילויות שטח, הרצאות וכנסים, סיורים ועבודה חינוכית, קמפיינים ציבוריים והפצת חומרי הסברה. המתנדבים הרבים הלוקחים חלק בפעילויות התנועה תורמים להצלחתה ומעצימים את השפעתה של שלום עכשיו על החברה הישראלית.

ההבנה שהמשך הבנייה התנחלויות מהווה מכשול מרכזי לפתרון מדיני הובילה את שלום עכשיו להקים את פרויקט מעקב התנחלויות בתחילת שנות ה-90. מאז ועד היום צוות הפרויקט מתעד ומנתח הרחבה של התנחלויות, הקמת מאחזים בלתי חוקיים, הפקעת אדמות, חריגות תקציבים, וחושף את הנתונים דרך מחקרים, מפות ודוחות. הנתונים הבלעדיים של צוות מעקב התנחלויות ידועים באמינותם ומהימנותם ומפנים את תשומת ליבו של הציבור הישראלי למחיר הכבד אותו משלמת ישראל על מכשולים אלה לשלום. דרך חשיפת המידע ובעזרת כלים משפטיים שלום עכשיו פועלת על מנת לעצור את הרחבת מפעל ההתנחלויות ולמנוע בנייה בלתי חוקית.

בשנים האחרונות שלום עכשיו שמה דגש נוסף בפעילותה על השלכות המשך הכיבוש והרחבת ההתנחלויות על החברה הישראלית. בנוסף לנזקים המדיניים והכלכליים, מורגשים יותר ויותר הנזק המוסרי והפגיעה בערכים ובמרקם החברה אשר משלימה עם שנים שליטה על מיליוני פלסטינים בגדה המערבית. כתוצאה מכך, לצד המאבק למען השלום, תנועת שלום עכשיו נאבקת גם למען אופייה הדמוקרטי של מדינת ישראל.

אי-מייל: info@peacenow.org.il

עמוד הפייסבוק

עיר עמים

עמותה ישראלית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי -פלסטיני, ובעתידה הפוליטי של העיר

חינוך | סיוע

עיר עמים היא עמותה ישראלית בלתי-מפלגתית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובעתידה הפוליטי של העיר. עיר עמים פועלת במגמה שירושלים תהיה עיר תקינה ושוויונית, תוך קידום התנאים לעתיד פוליטי יציב יותר בירושלים.

 בשל מעמדה הסמלי והממשי של ירושלים כעירם של שני עמים ושלוש דתות, ומקומה הקובע בהשגת הסדר מדיני, מעמידה עיר עמים בראש מעייניה את ירושלים כעיר הוגנת בה חולקים שני העמים, הישראלי והפלסטיני, עיר הדואגת לרווחתם ולכבודם של כל תושביה על קודשיהם ונכסיהם ההיסטוריים והתרבותיים

העמותה נוסדה בשנת 2000 על ידי עו"ד דניאל זיידמן והחלה לפעול במתכונתה הנוכחית בשנת 2004. הידע והמומחיות של עיר עמים בכל הקשור לתנאים הפוליטיים, הכלכליים והחברתיים בירושלים זמין לארגונים ולפרטים כאחד, ביניהם רשויות המדינה והעוסקים בניהולה של העיר, וכן לאלה הלוקחים חלק בדיפלומטיה שמאחורי הקלעים והפועלים למציאת הסדרים פוליטיים עתידיים לגבי ירושלים.

לעיר עמים יחסי עבודה מתמשכים עם הקהילה הפלסטינית בירושלים; כן יש לעמותה קשרים שוטפים עם גורמים בכירים בקהילה הבינלאומית הפועלים למען העיר ועתידה.

אי-מייל: mail@ir-amim.org.il

עמוד הפייסבוק

שומרי משפט – רבנים למען זכויות אדם

עמותה רבנית ציונית למען זכויות האדם הפועלת בישראל ובשטחים שבשליטתה למען זכויותיהם של יהודים ולא-יהודים כאחד

חינוך | סיוע

שומרי משפט-רבנים למען זכויות האדם הוא היום הארגון היחיד בישראל המשמיע את קולה של המסורת היהודית בתחום זכויות האדם. הארגון נוסד בשנת תשמ"ט (1988) ומונה כיום למעלה ממאה ועשרים חברות וחברים – רבנים מוסמכים וסטודנטים לרבנות.

הארגון אינו פוליטי -מפלגתי, והוא הארגון הרבני היחיד בארץ שפועלים בו במשותף רבנים אורתודוקסים, מתקדמים (רפורמים), מסורתיים (קונסרבטיבים), מתחדשים (רקונסטרוקציוניסטים), הומניסטים (רבנים חילונים) ורבני ריניואל (Renewal). בין חבריו רבנים המכהנים בתפקידים ציבוריים, מחנכים ורבני קהילות, אשר יכולים להביא הן לשינוי בשטח והן לשינוי תודעתי.

הארגון משמש שופר להפצת מידע על זכויות האדם בישראל ובשטחים הכבושים, ופועל בשיתוף פעולה עם ארגוני זכויות אדם בארץ ובעולם. הוא פועל מהקמתו, לקידום זכויותיהן של השכבות החלשות בחברה, לשמירה על זכויותיהם של המיעוטים בישראל וכן של פלסטינים בשטחים ולמניעת הפרות בוטות של זכויות אדם בסיסיות של מהגרי העבודה. הארגון מפעיל לחצים על קובעי המדיניות בישראל, למען הבטחת השמירה על זכויות האדם של הקבוצות החלשות, בהן הזכות לטיפול רפואי, קורת גג, חינוך ורמת חיים מינימלית.

אי-מייל: media@rhr.org.il

עמוד הפייסבוק

שוברים שתיקה

ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך.

אקטיביזם | חינוך | קמפיינים | תקשורת

שוברים שתיקה הינו ארגון של חיילים משוחררים האוספים עדויות מחיילים וחיילות אשר שירתו בשטחים מפרוץ האינתיפאדה השנייה ואילך. מטרת הארגון היא להעלות את המודעות למציאות היום יומית בשטחים הכבושים וליצור שיח ציבורי על המחיר המוסרי שבשליטה צבאית על אוכלוסיה אזרחית, זאת על מנת להביא לסיום הכיבוש.

יילים המשרתים בשטחים מאז תחילת האינתיפאדה השנייה (שנת 2000), עדים ואף נוטלים חלק בפעילות צבאית אשר שינתה ומשנה אותם ללא היכר. מקרים של התעללות, ביזה והשחתת רכוש הפכו זה מכבר לנורמה בשטח אך עדיין זוכים לסיווגם כ”מקרים חריגים” על ידי המערכת הצבאית. מן העדויות עולה תמונה חמורה של הידרדרות מוסרית הבאה לידי ביטוי גם באופי פקודות והוראות הפתיחה באש המקבלות הצדקה מנימוקים ביטחוניים. בעוד מציאות זו, המוכרת לחיילי ומפקדי צה”ל, מתנהלת בחצרה האחורית של מדינת ישראל, הציבור הישראלי ממשיך לשתוק ולהכחיש את הנעשה בשמו.

אי-מייל: info@shovrimshtika.org

עמוד הפייסבוק

תנועת לוחמים לשלום

תנועת פעילים פלסטינים וישראלים אשר פועלים יחד באמצעים בלתי- אלימים על מנת להביא לסיום הכיבוש ולפתרון של שלום

אקטיביזם | חינוך

לוחמים לשלום – קבוצת ישראלים ופלסטינים שלקחו חלק פעיל במאבק האלים בין העמים: חיילים וחיילות ישראלים ששירתו בצבא ופלסטינים ופלסטיניות שלקחו חלק במאבק האלים לשחרור ארצם, פלסטין, מהכיבוש הישראלי. אנו שאחזנו נשק  בשירות עמנו, ואחזנו נשק האחד נגד השני וראינו האחד את השני אך ורק דרך כוונות הרובה- הקמנו את לוחמים לשלום על בסיס עקרונות של אי-אלימות והתנגדות לא אלימה. אנו רואים כמשימותינו את העלאת המודעות בקרב שני העמים לתקוות ולסבל של הצד השני, ולקיומם של שותפים לדיאלוג, חינוך לפיוס ולמאבק בלתי-אלים בשתי החברות, ישראל ופלסטין, ויצירת לחץ פוליטי על שתי הממשלות על מנת להביא להפסקת מעגל הדמים, הפסקת ההפרה של זכויות האדם, ולסיום הכיבוש.

אי-מייל: office@cfpeace.org

עמוד הפייסבוק

המכללה החברתית כלכלית

בית ספר לשינוי חברתי המקדם שוויון וצדק חברתי ושוויון בישראל

חינוך

המכללה החברתית-כלכלית היא ארגון חברתי ללא מטרות רווח, שנוסד בשנת 2004, העוסק בהקניית ידע בנושאי חברה וכלכלה, במטרה להוות מוקד ידע לשינוי חברתי ולקדם שוויון וצדק חברתי בישראל.

המטרה:
הנגשת ידע בנושאי חברה וכלכלה לקבוצות שונות.
דרכי פעולה:
הכשרת מנהיגות והרחבת התמיכה הציבורית בעקרונות של מדינת רווחה מתקדמת בישראל. מודל ייחודי המשלב בין חינוך, הכשרה וליווי בפעילות.

כתובת אי-מייל:manager@sea.org.il

עמוד הפייסבוק

אלנוהוד

קידום השכלת נשים בדואיות בנגב

השכלה | חינוך

עמותת אלנוהוד מבקשת לקדם את השכלת הנשים הבדואיות בנגב ופועלת בדרכים הבאות:

1 .פעילויות הסברה בקרב הקהילה הבדואית בנושא הקניית השכלה וחשיבותה.
2 .תוכנית מכינה לנערות בדואיות.
3 .מתן תמיכה כלכלית, חברתית ואקדמית לסטודנטיות בדואיות.
4 .תוכנית גישור בין נשים לגברים בדואים
5 .תוכנית העצמה והעשרה לתלמידות חטיבות ביניים בדואיות.

כתובת אי-מייל:alnuhud@gmail.com
עמוד הפייסבוק

תנועת החלוץ

הכוונת צעירים להגשמה קהילתית משימתית, תוך חיבור לציונות, לתרבות ולמורשת היהודית ועם תפיסה דמוקרטית ואוניברסלית שבמרכזה שוויון ערך האדם

חינוך

דרכי פעולה:
1 .מגוון של תכניות לצעירים טרם השירות הצבאי, במהלכו ולאחריו, אשר משלבות חוויה קהילתית-קבוצתית, למידה מעמיקה של החברה הישראלית, והתנסות בעשייה חינוכית, חברתית, ערכית.
2 .בוגרי התכניות בוחרים להיות אזרחים אקטיביים, מובילים ומנהיגים במערכת הביטחון, בשירות הציבורי, במערכות החינוך, במערכת המוניציפלית, במגזר השלישי ובמגוון עמדות השפעה ומעורבות חברתית.
3 .עידוד הבוגרים להגשים במסגרת קהילות אשר מאפשרות בסיס משותף לעשייה משמעותית ולחיים חברתיים.

כתובת המייל:sharon_o@hamidrasha.org.il

אתר אינטרנט

עמוד הפייסבוק

ברל כצנלסון קרן

קרן ברל כצנלסון פועלת לקידום ערכים של ציונות, צדק חברתי, שלום וחברה משותפת בישראל. זאת, באמצעות חינוך, פיתוח מנהיגות ופעולה בזירה הציבורית

חינוך

קרן ברל קצנלסון פועלת ברוח ערכי תנועת העבודה ולאור חזונו של ברל כצנלסון- מראשי תנועת העבודה וממחדשי היישוב העברי בארץ ישראל. המרכז הרעיוני הוא הזרוע החינוכית והציבורית של הקרן. המרכז מפתח ומפעיל תכניות חינוך מגוונות המכשירות סוכני שינוי בזירה המקומית והארצית, ועוסק בהכשרת חוקרים, משרתי ציבור ופעילים. למרכז הרעיוני שיתופי פעולה רבים עם גופים הפועלים לאור חזון דומה.

המרכז הרעיוני של קרן ברל כצנלסון הוא הזרוע החינוכית והציבורית של הקרן. המרכז פועל באמצעות חינוך, פיתוח מנהיגות ופעולה בזירה הציבורית, לקידום ערכים של שוויון וצדק חברתי בישראל. המרכז מפתח ומפעיל תכניות חינוך מגוונות המכשירות סוכני שינוי בזירה המקומית והארצית, ועוסק בהכשרת חוקרים, משרתי ציבור ופעילים.

כתובת אי-מייל: contact@berl.org.il

עמוד הפייסבוק

 

אידאה – מרכז ליברלית לדמוקרטיה

רשת הפועלת מתוך שותפות רעיונית ופוליטית ומקדמת במשותף דמוקרטיה-ליברלית בישראל

חינוך | מחקר

אידאה – 'מרכז לדמוקרטיה-ליברלית' הוקמה בשנת 2017 במטרה לקדם סדר יום דמוקרטי-ליברלי במרחב הציבורי בישראל. אידאה פועלת ליצירת תשתיות ארוכות טווח למחנה פוליטי דמוקרטי-ליברלי בישראל על ידי בניית רשת של מנהיגות ומנהיגים בעלי תפקידים בכירים במערכות הציבוריות.

הרשת של אידאה כוללת למעלה מ-300 שותפים ושותפות שהשתתפו באחת או יותר מקבוצות החשיבה או תוכניות ההכשרה הפועלות בארגון, כולם בעלי תפקידים ציבוריים בכירים במערכות השונות –  בחברה האזרחית, בשלטון המקומי ומשרדי הממשלה, בתקשורת ובעולם התרבות, במגזר הפרטי ובמפלגות.

רשת השותפים מהווה בית פוליטי ומוקד לפיתוח מקצועי עבור שותפיה, במסגרתה פועלים פורומים וקבוצות עבודה שונות. פעילות הרשת מתמקדת ביצירת פלטפורמות מגוונות וכלים ליישום אפקטיבי של הפעילות הפוליטית המשותפת של חברי הרשת.

כתובת אי-מייל: info@idea.org.il​