עדאלה

עדאלה

השגת זכויות אישיות וקולקטיביות למיעוט הערבי הפלסטיני בישראל

סיוע משפטי | סינגור

מאז היווסדו ב-1996, הארגון עוסק בהגנה על זכויות האדם של הפלסטינים הערבים אזרחי ישראל ועל זכויותיהם של הפלסטינים בשטחים הכבושים.
עדאלה פועל להשגת זכויות אישיות וקולקטיביות למיעוט הערבי הפלסטיני בישראל בתחומים הבאים: זכויות בקרקע ובתכנון; זכויות פוליטיות ואזרחיות; זכויות כלכליות, חברתיות ותרבותיות; וזכויות אסירים. הארגון גם מגן על זכויות האדם של הפלסטינים החיים תחת הכיבוש, בהתבסס על המשפט הבינלאומי ההומניטרי והמשפט הבינלאומי לזכויות אדם.
כתובת אי-מייל:adalah@adalah.org
כוח לעובדים

כוח לעובדים

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי הוא ארגון עובדים כללי וחדש המאגד עובדים ממגוון תחומים

סיוע משפטי | סינגור

כוח לעובדים פועל במתכונת הדמוקרטית של ארגוני עובדים סקנדינביים, והחלטותיו מתקבלות בדרך זו. חברי הועדים נבחרים באופן דמוקרטי. לכל ועד הזכות להחליט לגבי כל עניין הנוגע לו, לרבות חתימה על הסכם קיבוצי, והפסקת שביתה. כך, אין מצב שהסכם ייחתם "מעל ראשם" של העובדים או ללא ידיעתם. בנוסף, באסיפת הנציגים, שמהווה את הגוף הדמוקרטי העליון בכוח לעובדים (ה"כנסת של הארגון") ישנה נציגות לכל ועד המאוגד בכוח לעובדים עפ”י גודלו היחסי, ואלו בוחרים את הנהגת הארגון ואת הועדות שמובילות את הארגון בין אסיפה לאסיפה. הארגון מבוסס על מבנה דמוקרטי שבו הכוח נמצא בידי העובדים. כוח לעובדים מאמין בשוויון כלכלי חברתי, בשוויון מלא בין נשים וגברים, ערבים ויהודים וכל חלקי החברה הישראלית. בהנהגת הארגון הנבחרת מכהנים נציגי ונציגות עובדים ממקומות מגוונים אשר נותנים ייצוג למגזרים שונים בחברה הישראלית.

אי-מייל: center@workers.org.il

עמוד הפייסבוק

 

טבקה

טבקה

קידום מעמדם של יוצאי אתיופיה בישראל בכלים משפטיים, במטרה לקדם שינוי חברתי מהותי שיסייע לקליטתם, רווחתם וקידומם

סיוע משפטי | סינגור

לצד קידום נושאים עקרוניים, מעניקה טבקה סיוע משפטי נגיש, פרו-בונו, בתחומי חינוך, תעסוקה ודיור ציבורי ועוד. שירותים אלו מוענקים על ידי המחלקה המשפטית. בנוסף, טבקה פועלת להעצמת הקהילה על ידי פעילויות להגברת מודעות לזכויות אזרח וטיפוח מנהיגות.

כתובת אי-מייל:general@tebeka.org.il

עמוד הפייסבוק

קו לעובד

הגנה על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי

סיוע | סיוע משפטי | סינגור

קו לעובד הינה עמותה ללא כוונת רווח, שמטרתה להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי. העמותה מסייעת לעובדים שזכויותיהם הופרו, באמצעות סיוע פרטני ופעילות ציבורית כוללת.
מדי שנה מסייעת עמותת קו לעובד לעשרות אלפי עובדים.

עמותת קו לעובד הוקמה בשנת 1991 ופועלת מזה שלושה עשורים כדי להגן על זכויות העובדים המקופחים ביותר במשק הישראלי. העמותה מסייעת לעובדות/ים אזרחי ישראל, למהגרות/י עבודה, לעובדות/ים פלסטינים מהשטחים הכבושים, לפליטות/ים, למבקשי מקלט ולקורבנות סחר בבני אדם, ובמקביל פועלת לשינוי חקיקה ולהעלאת המודעות הציבורית בנוגע לזכויות עובדים.

כתובת אי-מייל: email@kavlaoved.org.il

עמוד הפייסבוק

משפט קליני – תכנית החינוך הקליני

סיוע משפטי ללא תמורה לאוכלוסיות מוחלשות המתגוררות בפריפריה

סיוע משפטי

הקליניקה במטפלת מאות תיקים הנוגעים להגנה על זכויות אדם בישראל, ממגוון היבטים, תוך התמקדות בסיוע לקבוצות מיעוט:
1 .מתן מידע והעלאת מודעות לזכויותיהן של אוכלוסיות מוחלשות בירושלים
2 .ייצוג משפטי לרבות בערכאות שיפוטיות או מעין שיפוטיות במקרים מתאימים.
פעילות הקליניקה מתקיימת בלשכות הרווחה והמנהל הקהילתי בשכונות כגון נווה יעקב, קריית מנחם, קטמון, שיח ג'ארח ועוד, וכן במוקד הקליטה לעולי אתיופיה במרכז העיר.

כתובת אי-מייל: lawclinc@tauex.tau.ac.il

עמוד הפייסבוק