פרויקטים

כבר 55 שנים שהמאבק בכיבוש הוא אחד המאבקים החשובים בישראל.
הכיבוש המתמשך והמעמיק מכתיב את חייהם של הפלסטינים תושבי השטחים – משפיע על ביטחונם, על חירותם ועל כבודם. ולא רק על הפלסטינים: הכיבוש משפיע גם על חיי הישראלים, על דמותה של ישראל ועל אופי המשטר הישראלי באופן עמוק ודרמטי.

 

אנו עדים לגזל אדמות ומשאבי טבע, הריסות ופלישות לבתים, מעצרי ילדים; לאלימות מתנחלים, אלימות או אדישות של הגורמים שאמורים להגן על החיים האזרחיים בשטח כבוש; התנכלות בירוקרטית; שתי מערכות חוק שונות ליהודים ולפלסטינים החיים באותו שטח ועוד.

 

לא רק הפלסטינים, גם הישראלים משלמים מחיר כבד: כמעט התרגלנו לחיים מסבב לחימה אחד לאחר, לגלי טרור, לירי מתמשך על יישובי עוטף עזה, כל אלו תוצאה של הסכסוך המתמשך.

 

ארגונים רבים בחברה האזרחית נאבקים שנים ארוכות בדרכים שונות בכיבוש: הפגנות ועבודה ציבורית, אקטיביזם בשטח בסולידריות עם הפלסטינים, מאמצי לובי וקידום מדיניות, חינוך וסיורים, מחקר, עבודה משפטית, ועוד ועוד. ארגונים אלו פועלים אל מול כוחות חזקים ועתירי משאבים ואל מול רדיפה פוליטית, מאמצי דה לגיטימציה ולעיתים אף אלימות של ממש.

 

אנחנו בשתיל מסייעים ומלווים את ארגוני ופעילי המאבק בכיבוש בפעילות בייעוץ ארגוני ובייעוץ קידום מדיניות; במתן הכשרות שונות וליווי תהליכי חשיבה אסטרטגיים; בריכוז של קואליציות ופורומים; בסנכרון ותכלול העבודה; במתן כלים ואיגום משאבים, ועוד.

חדשות אחרונות על הפרוייקט

19.10.2022

כתבות שאולי יעניינו אותך

תמונות של הפרוייקט משתיל סטוק

צעדת הקו הירוק, צילום: נאדין אשרף

צעדת הקו הירוק

הצילום באדיבות תיאטרון גבעת חביבה

הצילום באדיבות תיאטרון גבעת חביבה