פרויקטים

חופש מחאה ושיטור הוגן

חופש ההפגנה, הנגזר מחופש הביטוי, מהווה זכות יסוד במדינת ישראל. זוהי הדרך המרכזית שקיימת בידי האזרחים להביע את דעתם כלפי צעדים שהשלטון מקדם, וכל אחד מארגוני פורום חופש המחאה ממלא תפקיד אחר בהגנה וחיזוק זכות זו. חלקם בקשר עם פעילים לפני ותוך כדי מחאות, חלקם מגיעים לתחנות המשטרה לייצג משפטית פעילים שנעצרו, חלקם עוזרים לפעילים בהליכים מול מח"ש ועוד.

 

פורום חופש המחאה הוא קואליציית ארגוני שטח והגנה משפטית שפועלים ביחד ולחוד על מנת להגן על ולאפשר את חופש הביטוי והמחאה בישראל. הארגונים החברים בפורום הם האגודה לזכויות האזרח, עדאלה, פורום דו קיום בנגב, הקרן למגיני זכויות אדם והוועד הציבורי נגד עינויים.

 

מטרת הפורום היא לאפשר לכל מי שרוצה, מכל דת, גזע ומין, למחות ולהתבטא. הפורום מהווה פלטפורמה לשיתוף פעולה בין הארגונים המרכזיים בזירה שעוסקים בנושא על ידי תיאום, סנכרון ושיתוף ידע באופן שוטף. בנוסף, הפורום עוסק בהעברת ידע למפגינים, הקניית כלים, קיום הכשרות ועוד. ארגוני הפורום מעורבים בכל מחאה שמתקיימת בישראל ונותנים מענה יומיומי לצרכים של פעילים.

 

שתיל מרכז את הפורום, מקדם הכשרות משותפות ופועל לחיזוק שיתוף הפעולה והסולידריות בין הארגונים.

 

ריכוז לינקים ומידע שימושי לכל מפגין/ה לפני שיוצא/ת מהבית:

 

הקו החם של הקרן למגיני זכויות אדם – לתיאום עו"ד לפני ההפגנה, העברת מידע על עצורים/ות וסיוע משפטי במידה ונעצרת: 050-4479993

 

הקו החם של האגודה לזכויות האזרח -לשאלות לפני ההפגנה והעברת מידע על עצורים/ות- 052-8606023

 

מה לעשות אם נעצרתי? האם מותר למשטרה לפנות אותי? כל מה שחשוב לפני שיוצאים להפגין, באתר של פרויקט דוקורייטס, של האגודה לזכויות האזרח.

 

נתקלתם/ן באירוע חריג? כל המידע על איך לתעד הפגנות כאן

 

נתקלתם/ן באלימות משטרתית? רוצים להתלונן על השוטר? פנו לוועד הציבורי נגד עינויים בישראל לייעוץ ובדיקת האפשרות לייצוג משפטי.

 

באוטובוס בדרך להפגנה? תנו מבט על הזכותונים למפגינים/ות שהכינה האגודה לזכויות האזרח, שננו ויישמו.

 

تواصلوا مع مركز عدالة فور تعرضكم للاعتقال لتوفير محام متطوع لمنحكم استشارة قانونية خلال اجراءات التحقيق والاعتقال  على رقم 0547597036 (ماريا).

חדשות אחרונות על הפרוייקט

1.3.2023

19.10.2022

כתבות שאולי יעניינו אותך

תמונות של הפרוייקט משתיל סטוק

הפגנה של יהומחאה נגד פינוי משפחות מבתיהם בשייח ג'ראח, צילום: יוסי זמיר

הפגנה של יהומחאה נגד פינוי משפחות מבתיהם בשייח ג'ראח, צילום: יוסי זמיר

הפגנה נגד אלימות משטרתית

הפגנה נגד אלימות משטרתית